Bugün 6 Şubat 2016 Cumartesi

İtfaiye araçları soğuktan korunuyor

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde bulunan itfaiye araçlarını soğuktan korumak amacıyla kapalı alanlara koydu.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
31 Ocak 2011 Pazartesi
İtfaiye araçları soğuktan korunuyor

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde bulunan itfaiye araçlarını soğuktan korumak amacıyla kapalı alanlara koydu.

Kış şartları dolayısıyla tedbirleri çerçevesinde Yozgat Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında yangın olaylarının baş kurtarıcısı olarak kullanılan itfaiye araçları için gerekeli önlemlerini aldı.

Yozgat Belediyesi itfaiye müdürlüğü bünyesinde bulunan 7 adet itfaiye aracını soğuk ve don olaylarına karşı korumak için, kapalı garajlarda muhafaza ediyor.

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü Eyüp Albayrak, "İtfaiye araçları bizler için çok önemlidir. Bu nedenle, kış şartları dolayısıyla belediyemizde alınan tedbirler çerçevesinde, belediyemize ait 7 adet itfaiye aracımızın depolarında bulunan sularının donmaması açısından araçlarımızı kadememizde bulunan kapalı alana çektik. Böylece itfaiye araçlarımızı soğuk ve don olaylarına karşı koruyoruz. Artıca araçlarımızın içerisinde elektrikle ısınan ısıtıcılar mevcuttur. Olası bir donma olayına karşı bu ısıtıcıları çalıştırarak araçlarımızın deposunda donan suyu tekrar çözüyoruz" dedi.

Depoları su ile dolu olan itfaiye araçlarının bulunduğu kapalı garajda ısıtma sitemlerinin olduğunu da belirten Albayrak, "İtfaiye garajımız ısıtma sistemiyle donatılmış durumda. Kaloriferlerimiz sürekli yanıyor ve araçlarımızın içerisindeki sular donmuyor. Biz Yozgat Belediyesi İtfaiye Ekipleri olarak 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz. Bu hizmetin aksamaması için de araçlarımızı kış aylarında daha fazla özen göstererek koruyoruz. Olası bir yangın olaylarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için her kış olduğu gibi bu kışta böyle tedbirler alıyoruz " şeklinde konuştu.31 Ocak 2011 Pazartesi

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

Henüz yorum yazılmamış... Bu habere ilk yorumu siz yapın