Bugün 7 Şubat 2016 Pazar

Okullar yeni sisteme göre düzenlenecek

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yeni eğitim öğretim döneminde uygulanacak 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
19 Mayıs 2012 Cumartesi
Okullar yeni sisteme göre düzenlenecek

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, yeni eğitim öğretim döneminde uygulanacak 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yozgatİl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, gazetemize yaptığı ziyarette eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kamuoyunun yakından takip ettiği 4+4+4 eğitim sistemine geçişte sorunların yaşanabileceğinin altını çizen Kuş, yaşanabilecek sorunları asgariye düşürmeye çalışcaklarını belirtti.

Yozgat’ta oluşturdukları komisyonların çalışmalar yaptıklarına değinen Kuş, belirli aralıklarla toplantılar düzenleyerek gelinen nokta üzerinde değerlendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

4+4+4 sistemi sonrasında bazı okulların ortaokula dönüştürülmesi konusunda ise Kuş şu şekilde konuştu:

“Bu konu ile ilgili olarak çalışmalarımız başladı. Asıl olan ilk ve ortaöğretimin birbirinden ayrılmasıdır. Kanunun çıkarılmasının arkasında yatan gerçek de budur. Aralarında ciddi yaş farkı olan çocuklar birbirine şiddet gösteriyor. Büyüklerinden şiddet görmeyen çocuk yok gibidir.

Bu sistem son derece esnek ve çocukların kabiliyetini ortaya çıkaran bir sistemdir.

Bu sistemde okullar varsa buralar mecburen ortaokul olacak. Komisyonlarımız şu anda bu konu ile ilgili olarak çalışmaya başladı. Nihai anlamda valilikten onay aldıktan sonra yürürlüğe konulacak. Okullarda bu ayrışma olacak. Ancak okullardaki öğrenciler ve öğretmen dağıtılmayacak. Öğretmenler öğrencileri ile birlikte ayrıştırılan okullara gidecek. Çocuklar aynı tuvaleti ve aynı bahçeyi kullanmayacak”

BÖLGESEL SORUN VAR

Yozgat’ın sanayi kenti olmadığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, eğitime yönelik çalışmaların yapılmasının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti.

Özellikle Yozgat’ta son dönemlerde açılan okulların bir gereksinimi ortaya koyduğunu belirten Kuş, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Yozgat’ı ve eğitim sorunlarını tanımaya çalıştık. Gördüğümüz kadarıyla bölgesel olarak bir sıkıntı yaşanıyor. Toplumu eğitime yönlendirme konusunda çalışmalar yapacağız. Toplumunda eğitimi bir öncelik olarak algılaması gerek. Gelişim ve kalkınma eğitime bağlı olarak gerçekleşmelidir” dedi.19 Mayıs 2012 Cumartesi

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

MİSAFİR

21.05.2012 21:41

Kullandığınız internet tarayıcısı ve işletim sistmeinizi yazarsanız bize yardımcı olursunuz.

Eğer internet explorer 6 taryıcısı kullanıyorsanız, sitemiz bu eski tarayıcıya destek vermemektedir.

Güncel tarayıcılardan, ie7, ie8, ie9, firefox 3.4 ve sonrası, google chrome, opera 8+, safari 3.5 sürümü sonrasındaki tüm tarayıcılar desteklenmektedir.

ie6 sürümü dışında bir web tarayıcı ile siteye giriş yapıyor ve hata ile karşılaşıyorsanız, lütfen taryıcı ve işletim sistemi bilgilerinizi merhabayozgat@hotmail.com adresine bildiriniz

MİSAFİR

21.05.2012 15:46

DEĞERLİ GAZETE YÖNETİCİLERİ SİTEYE KOYDUĞUNUZ HABERLERE BAKMA ZAHMETİNDE BULUNMUYORSUNUZ HERHALDE.ÇÜNKÜ REKLAMDAN OKUNMUYOR.