Bugün 26 Haziran 2016 Pazar

Emniyet Müdürü Akarsu Daire Başkanı oldu

Yozgat İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu, Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na atandı.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
6 Şubat 2012 Pazartesi
Emniyet Müdürü Akarsu Daire Başkanı oldu

Yozgat İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu, Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na atandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde genel müdür yardımcılıklarına ve bazı il emniyet müdürlüklerine yeni atamalar yapıldı.

Atamalara göre İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu Ankara’ya giderken, yerine Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz getirildi.

Yozgat’ta görev yaptığı süre içerisinde polis-halk kaynaşmasında başarılı çalışmalara imza atan İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu’nun Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı’na atanması memnuniyetle karşılanırken, sevilen bir bürokratın alınacak olması üzüntü yarattı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez teşkilatına yeni atamalar yapıldı. 04 Şubat 2012 tarihli atamalarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Güvenlik Dairesi Başkanı İsmail Baş'ın Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak, Asayiş Dairesi Başkanı Hüseyin Özalp'in ise Teftiş Kurulu Başkanlığı emrine başmüfettiş olarak atandığı bildirildi.

Açıklamaya göre, Erzincan İl Emniyet Müdürü Mehmet Tüzel, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı'na, Yozgat İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu ise Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı'na atandı. Kararname ile Polis Başmüfettişi Ali Yıldırım İkmal ve Bakım Dairesi Başkanlığı'na, Polis Başmüfettişi Metin Varol ise Eğitim Dairesi Başkanlığı'na atandı. Bekir Akarsu’nun Güvenlik Daire Başkanlığı’na atanmasının ardından yerine Polis Başmüfettisi Hasan Yılmaz Yozgat İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

2004 yılında 4. Sınıf İl Emniyet Müdürü olarak Şanlıurfa’ya atanan Hasan Yılmaz, Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü yaptıktan sonra terfi ederek İl Emniyet Müdür Yardımcılığı yapmıştı. 2011 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Hasan Yılmaz, Şanlıurfa Emniyet Müdür Yardımcılığından Polis Başmüfettişliğine atanmıştı.6 Şubat 2012 Pazartesi

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

Henüz yorum yazılmamış... Bu habere ilk yorumu siz yapın