Bugün 7 Şubat 2016 Pazar

‘ Kuran Öğreniyorum’ ikinci dönem kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen “Kuran Öğreniyorum” kampanyasında ilk dönemin tamamlanmasının ardından ikinci dönem kayıtları başladı.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
29 Kasım 2011 Salı
‘ Kuran Öğreniyorum’ ikinci dönem kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen “Kuran Öğreniyorum” kampanyasında ilk dönemin tamamlanmasının ardından ikinci dönem kayıtları başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an kurslarında hizmet çeşitliliği projesi kapsamında başlattığı "Kur'an Öğreniyorum" kampanyası çerçevesinde; çalışanların, ev hanımlarının, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların ve öğrencilerin kendilerine uygun gün ve saatlerde Kur'an öğrenmesine imkân sunan programın ilk dönemi, 19 Eylül – 19 Kasım tarihleri arasında tamamlandı.

Bu programla Kur'an-ı Kerim öğrenmek isteyen herkes, eğitim günlerini ve saatlerini kendi tercihine göre belirleyebilecek.

Mesai saatleri içerisinde Kur'an kurslarına gidemeyen vatandaşlarımız, iş saatleri dışında Kur'an ve dini bilgiler öğrenme imkânına sahip olacaklar. Program yalnızca çalışanları kapsamıyor.

Ev hanımları, öğrenciler, emekliler ve kırsal kesimde yaşayan tüm vatandaşlarımız bu eğitimden faydalanabilecek. İkinci dönem ise 21 Kasım'da başlayıp 20 Ocak'ta sona erecek

Mesai saatleri içinde Kur’an Kurslarına gelemeyen kamu, özel sektör ve kendi işinde çalışan vatandaşların akşam veya hafta sonları iş saatleri dışında Kur’an Kursu hizmetlerinden faydalanmayı arzuladıkları halde mevcut eğitim-öğretim sisteminin buna uygun olmayışı böyle bir projenin başlatılmasını gerekli kıldığına işaret eden Kocaoğul, ““Başkanlığımız, Kur’an kurslarında yürütülen yaygın din eğitimi hizmetinden toplumun tüm kesimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesini hedeflemektedir.

Bu doğrultuda hazırlanan ‘Kur’an Kurslarında Hizmet Çeşitliliği’ projesi ile mesai saatleri içinde Kur’an kurslarına gelemeyen kamuda veya özel sektörde çalışan vatandaşlarımızın iş saatleri dışında veya hafta sonları halk eğitim uygulamalarında olduğu gibi, iş hayatından sonra, hayatın bir parçası şeklinde Kur’an ve dini bilgiler öğrenebilmesi amaçlanmaktadır. Böylece günlük hayatının koşuşturmasında vakitlerinin bir bölümünü Kur’an okumayı öğrenmeye veya dini bilgiler almaya ayıramayanların iş hayatından kopmadan Başkanlığımızın yaygın din eğitimi hizmetinden yararlanmaları sağlanacaktır. Bu gerekçeden hareketle Başkanlığımız bir dizi çalışma başlatmıştır. Bu çalışmalar yapılırken muhatap kitlenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak eğitim öğretim programlarında çeşitliliğe gidilmesi amaçlanmaktadır” dedi.29 Kasım 2011 Salı

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

Henüz yorum yazılmamış... Bu habere ilk yorumu siz yapın