Bugün 8 Şubat 2016 Pazartesi

MUHTARLAR VATANDAŞLARIN SORUNLARINI ANLATTILAR

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarların sorunlarını dinledi.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
9 Aralık 2010 Perşembe
MUHTARLAR VATANDAŞLARIN SORUNLARINI ANLATTILAR

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarların sorunlarını dinledi.

AK Parti Yozgat il Başkanı Yusuf Başer, beraberinde başkan yardımcısı Ali Açıkgöz, yönetim kurulu üyesi Gültekin Ulaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Türkmen ile birlikte Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarların mahalleriyle ilgili sorunlarını dinledi.

İl Başkanı Başer, halkın sorunlarını en iyi bilen kişilerin yine sürekli halkın arasında olan muhtarların olduğunu belirterek,"hem sizleri ziyaret edelim hem de sizlerin sorunlarını dinleyip çözüm yolu bulmaya çalışalım istedik" dedi.

Ziyaretlerinden dolayı AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer'e teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Nurettin Koç, Yozgat'ta en büyük soruncu elektrik dağıtım şirketi Çedaş ile yaşadıklarını belirterek, "Sokak lambalarımız yanmıyor, Çedaş'a bildiriyoruz ilgilenmiyorlar. Çedaş müdürünü arıyoruz, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz diyorlar. Vatandaşlar sorunlarını bize iletiyor, bizde Çedaş'a iletiyoruz ancak bir sonuç alamıyoruz. Tüm mahalle muhtarlarımız aynı sorunu yaşıyor. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz, cadde ve sokaklarımız karanlıkta kaldı" dedi.

Başka bir mahalle muhtarı da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından şikayetçi olarak, "Havalar soğumasına rağmen, çok sayıda vatandaşımız kömürlerini alamadı, soğukta beklemektedirler. Biran önce kömürlerin dağıtılması gerekiyor. Birde bazı vatandaşlarımıza 2 ton kömür veriliyor. Bazıları hiç alamıyor. Öncelikle herkese 1 ton kömür verilip daha sona iki ton alması gerekenleri kalan kömürleri daha sonra verilebilir" dedi.

Bir mahalle muhtarı da Aile Hekimliği uygulamasına geçildikten sonra sağlık ocaklarının düzenli çalışmadığını belirterek, "Aile hekimleri bazı günlerde köylere gidiyor. Sağlık ocağında kalan hemşire veya doktor, diğer doktorun bölgesindeki hastalarla ilgilenmiyor. 5 Nolu sağlık ocağına vatandaşın tansiyonunu ölçebilecek hemşireyi bulamadık. Hepsi benim görevim değil diye ilgilenmiyor" diye konuştu.

Muhtarların sorunların tek tek not alan AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, konuları ilgili kurumlarla görüşerek çözüme kavuşturacaklarını söyledi.9 Aralık 2010 Perşembe

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

Henüz yorum yazılmamış... Bu habere ilk yorumu siz yapın