Bugün 25 Mayıs 2016 Çarşamba

Bektaş, “Tüm halkımızı kucaklayacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Belediye Başkanı Uğur Bektaş seçim karargahının resmi açılışını gerçekleştirdi. Yoğun bir kalabalığın katıldığı açılışta partililere hitaben konuşma yapan MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Uğur Bektaş, “Ey Yozgat Halkı. Bize inanın, bize güvenin, bizden korkmayın, asla endişe duymayın, seçildiğimiz gün rozetimizi, partili kimliğimizi bir kenara koyacağız. Oy versin vermesin tüm halkımızı kucaklayacağız. “Şucu-bucu”, “bizden-ordan” ayrımı asla yapmayacağız” dedi.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
5 Ocak 2014 Pazar
Bektaş, “Tüm halkımızı kucaklayacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Belediye Başkanı Uğur Bektaş seçim karargahının resmi açılışını gerçekleştirdi. Yoğun bir kalabalığın katıldığı açılışta partililere hitaben konuşma yapan MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Uğur Bektaş, “Ey Yozgat Halkı. Bize inanın, bize güvenin, bizden korkmayın, asla endişe duymayın, seçildiğimiz gün rozetimizi, partili kimliğimizi bir kenara koyacağız. Oy versin vermesin tüm halkımızı kucaklayacağız. “Şucu-bucu”, “bizden-ordan” ayrımı asla yapmayacağız” dedi.

Uğur Bektaş karargah açılışında partililere hitaben paytığı konuşmada şunları söyledi; “Gönüldaşlarım, kardeşlarim, karındaşları, ülküdaşlarım. Bu meydanı hınca hınç dolduran değerli hemşehrilerim. Herbirinizi saygıyla, sevgiyle, hürmet ve muhabbetle selamlarım. Allah'ın izniyle bu güçle, bu inançla 30 Mart Seçimleri'nden zaferle ayrılacağız. Biliyoruz ki, tüm Türkiye'nin gözü üzerimizde. Biliyoruz ki ülkenin dört bir yanındaki Ülküdaşlarımız bizden zafer bekliyor. Biliyoruz ki Yozgat Belediyesi'ni almamız, vatanını milletini seven herkes için sevinç ve gurur vesilesi olacak. Üzerimizdeki yük ağır, farkındayız. Evvelallah bu ağır yükün altından sizlerin de katkılarıyla rahatlıkla kalkacağız. Bu bilinçle çalışıyor, bu bilinçle çabalıyoruz. Bize güvenenleri, bize inananları mahçup etmeyeceğiz. 1 Nisan günü bayrağı teslim alacağız. Ve yine bu meydanda toplanacağız ve tüm Yozgat halkına söz vereceğiz. Diyeceğiz ki: Ey Yozgat Halkı!. Bize inanın, bize güvenin, bizden korkmayın, asla endişe duymayın, seçildiğimiz gün rozetimizi, partili kimliğimizi bir kenara koyacağız. Oy versin vermesin tüm halkımızı kucaklayacağız. “Şucu-bucu”, “bizden-ordan” ayrımı asla yapmayacağız.

SÖZ VERİYORUM

Bektaş konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Çok çalışacağız. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Yorulmak nedir bilmeyeceğiz. Ve hep dürüst kalacağız. Hep güleryüzlü olacağız. Kırılsak da incinsek de. Kimseyi kırıp incitmeyeceğiz. Hizmet odaklı ve yardımsever bir anlayışla çalışacağız. Bizim belediyemizde her şey şeffaf olacak. Kapımız herkese açık duracak. Sevgi saygıdan asla ödün vermeyeceğiz. Rüşvet, yolsuzluk gibi her türlü ahlaksızlık. Bizim belediyemizde asla yer bulamayacak. Her konuda çok dikkatli olacağız. İstişare mekanizmasını sürekli işler tutacağız. Yanlış yapmayacağız, Hataya düşmeyeceğiz”

PROJELERİMİZ HAZIR

Bektaş hizmet etmeye, dua almaya geldiklerini belirterek “Projelerin hazır olduğunu ve göri devraldıktan sonra bu projeleri ivedilikle hayata geçireceklerini belirten Bektaş, “Herşeyden önemlisi göreve her şeyimizle hazırız. Bilgimizle hazırız. Birikimimizle hazırız. Projelerimizle hazırız. Yozgat'ımızı yaşanılır müreffeh bir il olması için her adımı kararlılıkla atacağız. Bir uzmanlar topluluğuyla birlikte hazırladığımız 36 projemizi teker teker hizmete sokacağız. Yozgat için yüreğimizi ortaya koymuşuz. Sorun çözmeye geliyoruz biz. Hayır dua almaya geliyoruz biz. Hizmet nasıl yapılırmış Başkan nasıl olunurmuş ispat edeceğiz inşallah”

YOZGATLI OLMAK BİR ŞEREFTİR

Konuşmalarının taahhüt olduğunu belirten Bektaş, “Yozgat'a hizmet etmek bir onurdur. Rabbim bu şerefi, bu onuru bize hayırlısıyla nasip etsin inşallah! Lütfen dikkat buyurunuz. Bu konuşmamı bir taahhütname kabul ediniz. Ve aksi bir durumda karşıma çıkartınız. Yanlış yaparsam Yapılmasına müsaade edersem velhasıl ahdime sadık kalmazsam Yakamdan tutunuz. Sözlerimi yüzüme çarpınız. Nihayet bitiyor bu kahır artık. Özlem ateşinin sönmesi yakın. Sana bir müjdem var Yozgatlım. Zafer yakın. Gönüldaşlarım, kardeşlerim, karındaşlarım, ülküdaşlarım. Bu meydanı hınca hınç dolduran değerli hemşehrilerim. Sizleri en kalbi selamlarımla selamlıyorum. Kendimi önce Cenab-ı Allah'a sonra size emanet ediyorum” diye konuştu.Uğur Bektaş'ın ardından konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türkiye'nin 11 yıllık AK Parti iktidarı döneminde son yılların en büyük yolsuzluk olayıyla karşı karşıya kaldığını belirterek, AK Parti iktidarının gayrimeşru kazanç kapısı haline geldiğini savundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, partisinin Yozgat Belediyesi başkan adayı Uğur Bektaş'ın seçim karargahı açılış töreninde yaptığı konuşmada, hükümeti, gündemdeki yolsuzluk üzerinden eleştirdi. AK Parti'yi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştiren Durmaz, "Türkiye, son yılların en büyük ve en vahim yolsuzluk iddialarına, akılları durduracak usulsüzlük suçlamalarına, hiçbir vicdanın kabullenemeyeceği skandal gelişmelere sahne olmaktadır. Başbakan Erdoğan, PKK'yla müzakere yapıp bölünmenin direklerini dikmekle meşgul iken, yanında ve yöresindekiler devleti soyup soğana çevirmekle uğraşmıştır. AKP iktidarı yolsuzluk olup çıkmıştır." dedi.

"YOLSUZLUK

TASMASI

HÜKÜMETİN

BOYNUNA

GEÇMİŞTİR"

AK Parti iktidarının gayrimeşru kazanç kapısı haline geldiğini ileri süren Durmaz, şöyle konuştu: "Öyle isnatlar, öyle suçlamalar var ki bunların birisi bile doğruysa hükümetin yerinde durması mümkün değildir. Bu hadise yakın tarihimizin en önemli gelişmesi olup, iktidarın maskesini indirmiştir. Yolsuzluk tasması hükümetin boynuna geçmiş, Başbakan ise hala çetelerden, sermaye gruplarından, medyadan ve karanlık güçlerden bahsetmektedir. Ateş bacayı sarmış, yolsuzluk dumanı görüş açısını sıfıra indirmiş, Başbakan ise hala 'babamın oğlu olsa dinlemem' ezberleriyle vakit geçirmektedir. Bozok diyarından Başbakan'a diyorum ki madem 'babamın oğlu olsa dinlemem' diyorsun, o zaman gel de evlatlarının gemicikleri nasıl edindiğini, pırlanta dükkanlarına nasıl ortak olduğunu Yozgatlıya bir anlat. Üstelik kendi bakanı bu işlerin başında bizzat Başbakan'ın olduğunu söylüyor. Sayın Başbakan uzağa bakma, başka yerde şüpheli izi sürme, milli irade diyerek gizlenme. Siyasi mühendislik yapılıyor sözleriyle yolsuzluk operasyonunu kirletme, karartma, sulandırma. Hükümetinin her tarafına yolsuzluk virüsü bulaşmıştır da bunu bir tek sen mi görmedin? Hükümetin, tepeden tırnağa rüşvete, suiistimale, kara paraya ve usulsüzlüğe batmıştır da bunu sadece sen mi fark etmedin?"

"SAVCIYI, POLİSİ

DEĞİŞTİRİYOR,

MİLLETİN GÖZÜNE

BAKARAK YALAN

SÖYLÜYORLAR"

Yolsuzluk olayını örtbas etmek için savcı ve polislerin görevlerinin değiştirildiğini ifade eden Durmaz, "Sizler basit bir arazi davası veya başka bir basit davada derdinizi anlatana kadar aylar yıllar geçip ömür bitiyor. Eşe dosta bile mağduriyetinizi anlatamazken adamlar polisi, savcıyı, yönetmeliği değiştiriyor, evlerden çıkan kutu kutu paralara, para sayma makinelerine, çelik kasalara rağmen gözlerinizin içine bakarak yalan söylüyorlar! Neymiş efendim uluslararası komploymuş, faiz lobisiymiş, gezi eylemcileriymiş. Yozgatlı hemşehrilerim size soruyorum sizin eve bu ayakkabı kutusu dolusu milyon dolarları, para sayma makinelerini, çelik kasaları neden bırakmıyorlar? Şu kış günü insanlar kışlık ayakkabı alamazken onların ayakkabı kutusundan 10 trilyon para çıkıyor takdir sizin. Düşünün, Yozgat Valisi bir proje için söz verilen 5 trilyon para için Ankara'ya gidiyor 2,5 trilyon ile dönüyor ve bu Yozgat'ta sevince neden oluyor. Bunların sadece bir ayakkabı kutusundan çıkan para 10 trilyon lira, hesabı siz yapın, kararı siz verin. Üstelik bu haram paraya dini duyguları alet ediyorlar, yok imam hatip yaptıracağım, yok üniversiteye bağış yapacağım, bunlar da bağış parası falan gibi yalanlar." diye konuştu.

"AK PARTİ İKTİDARI

DELİLLERİ

KARARTMAK İÇİN

BÜTÜN

İMKANLARINI

HAREKETE GEÇİRDİ"

AK Parti iktidarının, yolsuzluk olaylarının üzerini kapatmak için tüm imkanları harekete geçirdiğini kaydeden Durmaz, şunları ifade etti: "Zaman zaman camilerimizde sergi açılır, yardım toplanır. Siz hiç dolar bağışlayanı ve o sergilerden 10 trilyon toplandığını gördünüz mü? Artık takke düşmüş yolsuzluğun sevk zinciri belirmiştir. Yolsuzluk mahzeninin kapısı açılmış, pis kokular her tarafa yayılmıştır. Bu soruşturma sonuna kadar sürdürülmeli, ucu kime değerse değsin, söz konusu hukuki süreç sağlıklı ve düzgün şekilde ilerletilmelidir. Ne var ki bu kapsamda devam eden hukuki sürecin AK Parti hükümeti tarafından engellenmek ve yıpratılmak istendiği de gözlerden kaçmamıştır. Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının kapsamı derinleştikçe, bazı bakanlar dahil olmak üzere yürütülen operasyonun yelpazesi genişledikçe AK Parti hükümeti hırsızları temize çıkarmak ve delilleri karatmak amacıyla tüm imkanlarını harekete geçirmiştir. Adli Kolluk Yönetmeliği'nde yapılan gece yarısı değişiklik söz konusu soruşturma sürecini budamak, baltalamak ve benzeri hukuki vakalar için ön almak maksadıyla gerçekleştirilmiştir." şeklinde konuştu.

"EMNİYETTEKİ

KIYIMLAR

HÜKÜMETİN

ÜZERİNDEKİ

ŞÜPHEYİ

İYİCE ARTIRMIŞTIR"

Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki yaşanan görevden alınmaların, hükümetin üzerindeki şüpheleri iyice artırdığını söyleyen Durmaz, "Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki toplu kıyımlar, çığ gibi büyüyen ve her tarafa sıçrayan görevden almalar hükümet üzerindeki şüpheleri alabildiğine kuvvetlendirmiştir. Türk polisi, hükümetin hışmına ve mütecaviz emellerine kurban gitmektedir. Oysaki emniyet mensuplarımız yalnızca görevlerini ifa etmekte, verilen emirlerin gereğini yerine getirmektedir. Hırsızın, uğursuzun, siyasetçi-iş adamı işbirliğiyle tesis edilen yolsuzluk şebekesinin ikinci plana itilip de polislerimizin hedef tahtasına oturtulması edep, haya ve ahlak dışı bir uygulamadır. Mesele asla polislerimiz değildir. Türk polisi yalnız ve sahipsiz hiç değildir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti, her şeyden önce polislerimizle değil, kendilerine kadar uzanan yolsuzluk kanallarıyla, deşifre edilen çirkin ve karanlık bağlantılarla uğraşmalıdır. Başbakan Erdoğan, şayet rahatsa, kendinden eminse, herhangi bir tezgâh altı ilişkisi bulunmuyorsa, hukukun sağlıklı ve hakkaniyetli bir şekilde çalışmasına engel olacak siyasi tutumdan mutlaka uzak durmalıdır." diye ifade etti.

"ERDOĞAN

BAYRAKTAR

ONURLU BİR

DAVRANIŞ

SERGİLEDİ"

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifasını, onurlu bir davranış olarak değerlendiren Durmaz, "Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, geç de olsa onurlu bir davranış gösterdi. Hem bakanlıktan hem de milletvekilliğinden istifa etti. İstifa ederken de "Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın onayıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum." diyor. Anlaşıldığı üzere bütün bu olan bitenden Başbakan Erdoğan'ın haberi var ve bu işlerin ortağıdır ve bizzat başındadır." ifadelerini kullandı.

5 Ocak 2014 Pazar

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

tuncay

06.01.2014 12:19

İNŞALLAH yozgatımıza hayırlı UGUR lu olur.