Bugün 7 Şubat 2016 Pazar

Aday adayları temayüle hazırlanıyor

AK Parti Yozgat Merkez ve İlçe belediye başkan aday adayları için yarın temayyül yoklaması yapılacak. Merkez dahil 72 aday adayının temayül yoklamasına girmesi beklenirken aday adayları son ünlerde ziyaret, ev toplantıları ve basın toplantılarına ağırlık vererek projelerini tanıtmaya daha özen gösterdiği ise gözlerden kaçmadı.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
15 Kasım 2013 Cuma
Aday adayları temayüle hazırlanıyor

AK Parti Yozgat Merkez ve İlçe belediye başkan aday adayları için yarın temayyül yoklaması yapılacak. Merkez dahil 72 aday adayının temayül yoklamasına girmesi beklenirken aday adayları son ünlerde ziyaret, ev toplantıları ve basın toplantılarına ağırlık vererek projelerini tanıtmaya daha özen gösterdiği ise gözlerden kaçmadı.

AK Parti, Yozgat merkez ve İlçe Belediye Başkan Aday Adayları için 16 Kasım 2013 tarihlerinde temayül yoklaması yapılacağı bildirildi.

Fahri Açıkgöz, Yusuf Başer, Kazım Arslan, Satılmış Erdoğan, Selcen Göksel Taşdan, Hasan Doğruyol, Süleyman Kandemir, Ahmet Topuz, Nurullah Nurdoğan ve Kemalettin Öztürk’ün aday adayı olarak katılacağı temayül yoklamasına saatler kala nabızlar tututldu.

İL YÖNETİMİNİN İSTİFASI

Fahri Açıkgöz’ün aday adaylığı sonrasında il yönetiminin istifasının alındığı fakat istifa dilekçelerine tarih atılmadığı yapılacak temayülün ardından istifaların gerçekleşeceği ve yeni yönetimin belirleneceği öğrenildi.

TEMAYÜL YARIN

YAPILACAK

Yozgat il teşkilatı tarafından belirlenecek bir salonda Saat 10.00 ila 15.00 saatleri arasında gerçekleşecek temayül yoklamasında oy kullanacak teşkilat mensuplarının listesi de belli oldu.

Akdağmadeni: Mehmet Şedit, Suphi Daştan

Aydıncık: Ahmet Koçak, Bahattin Özger, Hamit Çıtak, Nurullah Keskin, Osman Türker

Boğazlıyan: Ahmet Deniz, Erol Derin, Hacı Abdurrahman Yaman, Hamdi Erdal, Mehmet Coşar, Mehmet Erol Yurttaş, Savaş Paşaoğlu

Çandır: Mustafa Ertan Örgün, Mustafa Kır, Mustafa Nehoş, Osman Gümüşsu, Osman Özen

Çayıralan: Kıyasi Başgül, Yasin Şahiner

Çekerek: Ahmet Ünsal, Çetin Selvi, İbrahim Yücel, Osman Ocak

Kadışehri: Davut Karadavut, Mustafa Aksu, Nuri Aksoy

Saraykent: Ahmet Öçal, Hayri Arısoy, İbrahim Emir, İdris Öğel, Salahattin Zanbak

Sarıkaya: Adnan Ünal, Ali Osman Erbir, Avni Daştan, Erkan Yüksel, Hicran Temur, Mustafa Gürsoy, Osman Turan Karataş, Özgür Selçuk Aytekin, Selahattin Aslan, Tuygun Savacı

Sorgun: Ahmet Şimşek, Hüseyin Alp Doğan, Murat Dursun, Selahattin Ersoy, Üzeyir Arslan

Şefaatli: Doğan Kayaarslan, Zeki Bozkurt

Yenifakılı: Bülent Yüce, Yalçın Karadavut

Yerköy: Ayhan Çelik, Cahit İşler, Gültekin Arslan, Halil Bacanak, Kadir Yılmaz, Levent Önal, Mehmet Ağaoğlu, Mehmet Taşkesen, Osman Bağcı, Ömer Duran

Yozgat Belediye Başkanlığı için yapılacak temayül ile ilçe belediye başkanlıkları için yapılacak temayüle katılacakların kriterleri ayrı ayrı yayınlandı.

Buna göre, AK Parti Yozgat İl Teşkilatının 16 Kasım’daki temayül yoklamasında oy kullanacak teşkilat mensuplarından Belediye Başkanlığı için yapılacak temayüle teşkilat mensuplarından şunlar katılıp oy kullanabilecek:

“İlde oturan ve üyeliği devam eden Parti Kurucu Üyeleri (Genel Merkez). İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil). İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil). İl Disiplin Kurulu Başkan ve Üyeleri (Asil). İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan ve Üyeleri (Asil). İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçelerin Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil). Partili İl Genel Meclisi Üyeleri. Partili tüm İlçe Belediye Meclisi Üyeleri.”

İlçe belediye başkanlıkları için yapılacak temayüle katılıp oy kullanabilecekler ise şunlar;

“İlçede oturan ve üyeliği devam eden Parti Kurucu Üyeleri (Genel Merkez). İlçede oturan İl Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil). İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil). İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Asil). Partili İlçe Belediye Meclis Üyeleri. Partili İl Genel Meclisi Üyeleri. İlçeye bağlı Belde Başkanları. İlçeye bağlı Partili Belde Belediye Başkanları. Köy/Mahalle Başkanları.”15 Kasım 2013 Cuma

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

REŞİT SEZER

20.11.2013 13:02

DOĞAN KAYAARSLAN ŞEFAATLİYE KATA DEGER KATACAKTIR