Bugün 25 Haziran 2016 Cumartesi

AK Parti’de aday adayı bereketi

Yimpaş Yozgatspor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan’ın da AK Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Satılmış Erdoğan yarış da ‘ben de varım’ derken, AK Parti’de aday adayı sayısı 10’a ulaştı.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
4 Kasım 2013 Pazartesi
AK Parti’de aday adayı bereketi

Yimpaş Yozgatspor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan’ın da AK Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Satılmış Erdoğan yarış da ‘ben de varım’ derken, AK Parti’de aday adayı sayısı 10’a ulaştı.

AK Parti’de Yozgat belediye başkan aday adaylık yarışında bugüne kadar yapılan buşvurular; Hasan Doğruyol, Süleyman Kandemir, Selcen Göksel Taşdan, Yusuf Başer, Kazım Arslan, Ahmet Topuz, Fahri Açıkgöz ve Kemalettin Öztürk 16 Kasım’da yapılacak temayül yoklamasında üst sıralara çıkmak için boy gösterisi yapacak.

Akdağmadeni’nde belediye başkanı Suphi Daştan, Şefaatli’de Doğan Kayaaslan, Belediye Başkanı Zeki Bozkurt, Doğan Kayaaslan, Yerköy’de de Osman Bağcı, Ayhan Çelik, Mehmet Taşkesen, Gültekin Arslan, Kadir Yılmaz ve Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu aday adaylık başvurularını yaptı.

NURDOĞAN DA AÇIKLADI

Yimpaş Yozgatspor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan’ın da AK Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

Nurdoğan’ın haftasonu parti binasında düzenleyediği basın toplantısı ile kamuoyuna belediye başkan aday adayı olduğunu duyurdu.

AÇIKGÖZ ‘BEN DE VARIM’ DEDİ

Açıkgöz; “Dava arkadaşlarımla, milletvekillerimizle ve Genel Merkezimizle yapmış olduğumuz istişareler noktasında bu kutlu davaya Yozgat belediye başkan aday adayı olarak devam etme kararını vermiş bulunmaktayım” dedi.

AK Parti İl Teşkilatında kalabalık bir grupla gelen AK Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Yozgat Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Açıkgöz, Son 11 yılın Türkiye tarihine AK yıllar olarak geçtiğini belirterek, “Bu 11 yıllık süreç içerisinde ülkemiz hem ekonomik hem siyasal hem de sosyal ve kültürel anlamda çok büyük dönüşümler geçirdi. Bu büyük dönüşümlerin hiç şüphesiz mimarı başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ona gönül vermiş bu kutlu davada her koşulda Başbakanımızın yanında yer almış Ak Partili kadrolardır” dedi.

AKDAĞ’DA ‘DAŞTAN’

ADAY ADAYI OLDU

Akdağmadeni İlçe Belediye Başkanı Suphi Daştan, AK Parti’den tekrar belediye başkanı olmak için aday adaylığını açıkladı.

İki dönemdir Akdağmadeni Belediye Başkanlığı görevini yürüten Suphi Daştan, AK Parti Akdağmadeni İlçe Binasında büyük bir katılım ile üçüncü kez aday adaylığı başvurusunu yaparak, başvuru belgesini İlçe Başkanı Adem Darımla’ya teslim etti.

Belediye Başkanı Suphi Daştan, 2004 yılında çıktıkları hizmet yolculuğunda durmadan, dinlenmeden, gece gündüz demeden çalışarak bu günlere geldiklerini belirterek, “Yüzümüzü kızartacak başımızı öne eğdirecek bir iş yapmadık ve yaptırmadık. Akdağmadeni halkına daha yaşanılabilir modern bir ilçe hazırlamak için durmak bilmeden çalıştık, çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ŞEFAATLİ’YE O DA TALİP

Şefaatli TMO Ajans Müdürü Doğan Kayaarslan, AK Parti’den Şefaatli Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yaptı.

Kalabalık bir grupla, AK Parti Şefaatli İlçe Teşkilatına gelen Doğan Kayaarslan, AK Parti’den Şefaatli İlçe Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklarken, başvuru belgelerini AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Turan Çetin’e teslim etti.

ŞEFAATLİ’DE BOZKURT YENİDEN

Şefaatli İlçe Belediye Başkanı Zeki Bozkurt, ikinci dönem belediye başkanlığı için AK Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı.

ÇELİK YERKÖY İÇİN ADAY!

Ayhan Çelik, Yerköy Belediye Başkanlığı için AK Parti’ye aday adaylığı müracaatı yaptı. AK Parti Yerköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru evraklarını AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Yavuz’a teslim etti.

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Yavuz’a evraklarıı teslim eden Çelik, Yerköy’e hizmet etmek için belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu ifade ederek şu şekilde konuştu;

“Hizmet kanallarından birisi olan siyasette de hizmete talip oluyorum. Bütün Türkiye’de AK Partinin yapmış olduğu hizmetleri Yerköy’de de artırarak devam ettirmek istiyorum. Yerköy’ün ufkunu, hedefini yüksek tutmak, bütün hemşerilerimize hizmet etmek hedefimizdir. Allah nasip ederde kazanırsam nüfus kaybeden bir Yerköy değil, yaşanılacak bir Yerköy taahhüt ediyorum. Allah hiçbir hesabı olmadan sadece Hizmeti hedefleyen ve Yerköy’e en iyi hizmeti verecek olana yardım etsin” dedi.

Erdoğan Yozgat’ta kimi işaret ediyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu Belediye Başkan Aday Adaylarını ile ilgili kararını verirken Milletvekilleri başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcıları ile bakanların talep ve isteklerinin ağır basacağı iddia ediliyor.

Ak Parti Genel Merkezinden sızan bilgiler arasında Genel Başkan Erdoğan’ın Türkiye geneline hangi adayla seçim kazanılacaksa o ismin aday göstermesi bekleniyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’ta partisinden aday adaylığını açıklayan ve ismi geçen isimlerden hangisini aday gösterecek merak konusu.

İşte Başbakan Erdoğan’ın yerel seçimlere doğru geri sayım sürecinde geniş yankı uyandıran sözleri; “Yerel yönetimlerdeki tecrübelerimizi Türkiye’deki diğer siyasi partilerin yerel yöneticilerinin tecrübeleriyle de mukayese etmiyoruz. Çünkü hepsinin çok çok önündeyiz. Birikimlerimizi başta Ankara, İstanbul gibi şehirlerimizde, Gaziantep gibi, Samsun, Yozgat gibi şehirlerimizde her geçen gün yaygınlaştırarak devam ettiriyoruz. Bu şehirlerimizin çehreleri değişti.”

Başbakan Erdoğan’ın bu sözleri Yozgat’ta kulislerde Belediye Başkanı Yusuf Başer’in adaylık yolunda engeli kalmadı şeklinde yorumlandı.

İşte Belediye Başkan Aday Adayları

Ahmet Topuz, Fahri Açıkgöz, Hasan Doğruyol, Kazım Arslan, Kemalettin Öztürk, Nurullah Nurdoğan, Satılmış Erdoğan, Selcen Göksel Taşdan, Süleyman Kandemir, Yusuf Başer.

4 Kasım 2013 Pazartesi

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

NURİ ÇELİKER

05.11.2013 08:22

Yozgatımza yazık eder vesselam.