Son Dakika

Araç Bakımlarını İhmal Etmeyin

Oto tamir ustaları yaklaşan yaz tatili dönemi dolayısıyla seyahate çıkacak vatandaşları araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda bir dizi uyarılarda bulundu

Bu haber 125 kez okundu.
Yazı Boyutu

Oto tamir ustaları yaklaşan yaz tatili dönemi dolayısıyla seyahate çıkacak vatandaşları araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda bir dizi uyarılarda bulundu.

Yerköy Sanayisi’nde uzun yıllar esnaflık yapan Süleyman Yalçınkaya, tatile çıkacak vatandaşların mutlaka araçlarına yazlık bakım yaptırmaları gerektiğini belirterek, ufak bir ihmalin telafisi mümkün olmayan sorunlara sebep olabileceğini vurguladı. 

Küçük bir arızanın ertelenmesi durumunda çok ağır hasarlara yol açabileceğini ifade eden Yalçınkaya,, “Araç bakımı hem güvenli bir yolculuk açısından hem de araçların arıza vermemeleri bakımından hayati önem taşıyor.Ufak bir bakımla sürücülerin güvenli rahat bir şekildeseyahat yapabilir. Sürücülerimiz radyatör suyu, motor yağı, fren balataları, fren hortumları ve fren hidroliği gibi aksamları mutlaka kontrol ettirmelidirler. Ayrıca eski, ömrünü tamamlamış lastiklerin de mutlaka değiştirilmesi gerekir. Araç sahipleri hem kendi can ve mal güvenliği hem de başkalarının güvenliği için mutlaka araçlarına yazlık bakım yaptırsınlar.”şeklinde konuştu.

Hakan Yılmaz isimli araç sahibi okulların tatil dönemine girmesiyle birlikte İstanbul’a gideceğini belirterek, “Karne tatili ile birlikte ailecek İstanbul ve bir kaç ildeki akrabalarımızı ziyaret edeceğiz. Bende şimdiden aracın yağı ve diğer aksamlarını kontrol ettirmek için sanayiye geldim. Sağolsun usta aracın yağını filtresini değiştirdi. Fren ve diğer aksamları kontrol etti. İnşallah gönül rahatlığı ile seyahat edebiliriz.”diye konuştu.


Bu haber 12 Haziran 2019 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.