Son Dakika

Bayram Trafiği Bitmiyor

Uzun bayram tatili sonrası dönüşler başladı

Bu haber 144 kez okundu.
Yazı Boyutu

Uzun bayram tatili sonrası dönüşler başladı. Bayram tatili sonrası dönüşler ise trafik yoğunluğunu arttırdı. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vadanşlar ya memleketlerine bayram ziyaretine yada tatil yörelerine gittiler. 

4-5-6 Haziran günlerinde kutlanan Ramazan Bayramı dolayısı ile tüm hafta resmi tatil ilan edilmiş ve bayram tatili 9 güne çıkmıştı. Uzun süreli tatili fırsat bilen vatandaşlar havalarında sıcak olması ile birlikte tatil yörelerinin yollarını tuttular. Bayrama 1 hafta kala otobüs firmalarında nerede ise tatil yörelerine bilet kalmazken özel araçları ile de tatile giden vatandaşlar sonrası Yozgat kelimenin tam anlamı ile terk edilmiş bir görüntüye bürünmüştü. Şehir dışında yaşayıp bayram için ailelerini ziyarete gelen ve bayram tatili planı yapmayan vatandaşların kaldığı Yozgat’ta hareketlilik başladı. 

Şehir dışından Yozgat’a okumak için gelen öğrencilerde uzun tatili fırsat bilerek memleketlerine, ailelerinin yanına gitmişlerdi. 9 günlük tatil ve bayramı aileleri ile hasret gidermek için değerlendiren öğrenciler ise tatil sonrası başlayacak sınavlar için geri dönmeye başladılar. 

Şehrin ekonomisi ve hayatın hızlanmasında önemli bir etken olan öğrencilerinde şehre gelmeye başlaması ile birlikte hareketlilik artıyor. 

Ülkelerinde yaşanan  savaş nedeni ile ülkemize iltica edip şehrimize gelen yabancı uyruklu vatandaşlarda bayram tatili süresince şehirden ayrılmışlardı. Sıcak günlerde Cumhuriyet Meydanı'nda akşamları yoğun bir şekilde eğlenen yabancı uyruklu vatandaşlar bayram tatillerini ülkelerine giderek değerlendirdiler.

YOLLARDA BAYRAM 

YOĞUNLUĞU

Ülkemizin güney-kuzey, doğu- batı bağlantısının kesişme noktası olan ilimizde bayram dönüşlerinin başlaması ile birlikte trafik yoğunluğu da artmaya başladı. 

Hem şehir dışına giden vatandaşların dönüş yolunda oluşturdukları yoğunluk, hem bayram için şehir dışından gelen vatandaşların yoğunluğu hem de şehirlerarası E-88 karayolunu kullanarak diğer iller arasında yolculuk eden vatandaşlardan dolayı trafik yoğunluğu da arttı. 


Bu haber 10 Haziran 2019 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.