Son Dakika

BİRLİK ÜYELERİ SEÇİLDİ

Yozgat Merkez Hizmet Birliği’nde 2019 yılı içerisinde görev yapacak encümen üyelerinin seçimi yapıldı

Bu haber 287 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Merkez Hizmet Birliği’nde 2019 yılı içerisinde görev yapacak encümen üyelerinin seçimi yapıldı. 

Yozgat Vali Yardımcısı ve Hizmet Birliği Başkanı Ali Ada Başkanlığında İl Genel Meclis Salonunda yapılan seçimlerde 96 köy muhtarı ve 5 İl Genel Meclis Üyesi oy kullandı. 

Birlik üyeliği için il genel meclis üyelerinden AK Partili Mhemet Gönül ve MHP’den Ümit Şahbaz aday oldu. Yozgat Hizmet Birliği için Tayyip köyü muhtarı Ercan Kocamaz, Gökçekışla Köyü Muhtarı Bekir Karaca ve Kale köyü Muhtarı Mustafa Çevik aday oldu. 

Yapılan oylama sonunda İl Genel Meclis üyelerinden Mehmet Gönül ve Ümit Şahbaz ile Tayyip köyü muhtarı Ercan Kocamaz, Gökçekışla Köyü Muhtarı Bekir Karaca bir yıl süreyle Yozgat Hizmet Birliği Encümen Üyeliğine seçildi. 

Yozgat Hizmet Birliği Başkanı Vali Yardımcısı Ali Ada, Yozgat’ta yeni göreve başladığını belirterek, birliğe yeni seçilen üyelerle birlikte hizmet çalışması yapacaklarını söyledi. Ada, köy muhtarları ile yakın iletişim içerisine girerek kırsal alanlardaki beklentilere cevap vereceklerini kaydetti. 

Birlik üyeliğine seçilen İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Gönel ve Ümit Şahbaz’da köylere en iyi hizmeti sunmak için gayret göstereceklerini belirterek kendilerini bu göreve seçenlere muhtarlara ve il genel meclis üyelerine teşekkür etti. 

Yozgat Hizmet Birliği olağan genel kurulunda Divanlı, Azizlibağları ve Sarıhacılı’nın mahalleye dönüşmesi nedeniyle üyelikten çıkarıldı. 

Genel kurulda 2018 yılı bütçesi ve faaliyetleri de onaylandı.


Bu haber 26 Nisan 2019 Cuma tarihinde eklenmiştir.