Son Dakika

VE BAŞKAN KÖSE...

Yozgat Belediye Başkanlığı'nı, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Celal Köse kazandı

Bu haber 1575 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediye Başkanlığı'nı, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Celal Köse kazandı. Yaklaşık 5 aydır süren seçim süreci sona erdi.

Belediye Başkan adaylarının çalışmalarından sonra kararı halk verdi.Kıyasıya geçen yarışın ardından halk tercihini yine AK Parti’den yana kullandı ve yeni dönemde Celal Köse’yi başkan olarak seçti. Yozgat’ta belediye yeni dönemde de AK Parti’ye teslim edildi. 2004 yılında AK Parti’ye geçen Yozgat belediyesi Cumhuriyet’in 100’üncü yılına kadar ak kadrolar göreve getirildi.

CELAL KÖSE KİMDİR?

Celal Köse, 1972 yılında Yozgat'ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Yozgat'ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi anabilim dalı Kamu Yönetimi bölümünde, "Siyasi Partiler Kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası" başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu. İş hayatında inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyetlerde bulundu. Ana faaliyet alanı ise, 1984'ten beri aile büyüklerinin de faaliyeti olan inşaat/ müteahhitlik hizmetleri oldu. Siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kollarında başladı. AK Partinin kuruluşunda kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002'de Yozgat Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 2007 Yılında kendi isteği ile görevinden ayrılan Celal Köse, 2017'de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanının ilk İl Başkanlığı atamasıyla AK Parti Yozgat İl Başkanlığına atandı. Köse, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Bu haber 01 Nisan 2019 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.