Son Dakika

VE BAŞKAN KÖSE...

Yozgat Belediye Başkanlığı'nı, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Celal Köse kazandı

Bu haber 1547 kez okundu.
Yazı Boyutu
Yozgat Belediye Başkanlığı'nı, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Celal Köse kazandı. Yaklaşık 5 aydır süren seçim süreci sona erdi.
Belediye Başkan adaylarının çalışmalarından sonra kararı halk verdi.Kıyasıya geçen yarışın ardından halk tercihini yine AK Parti’den yana kullandı ve yeni dönemde Celal Köse’yi başkan olarak seçti. Yozgat’ta belediye yeni dönemde de AK Parti’ye teslim edildi. 2004 yılında AK Parti’ye geçen Yozgat belediyesi Cumhuriyet’in 100’üncü yılına kadar ak kadrolar göreve getirildi.
CELAL KÖSE KİMDİR?
Celal Köse, 1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Yozgat’ta tamamladı.  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi anabilim dalı Kamu Yönetimi bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu. İş hayatımda inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyeti oldu.  Celal Köse, siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kollarında başladı. AK Partimizin kuruluşunda kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002’de Genel Merkezimiz tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi.
2007 Yılında kendi isteğim ile görevimden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde ise Genel Başkanımız tarafından Cumhurbaşkanı iken Genel Başkan olduktan sonra ilk
İl Başkanlığı atamasıyla Ak Parti Yozgat İl Başkanlığına atandı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
 

Bu haber 31 Mart 2019 Pazar tarihinde eklenmiştir.