Son Dakika

DUYGULANDIRAN SERGİ

Yozgatlı öğretmenin kurduğu whatshap gurubu aracılığı ile bir araya getirdiği şehitlerin özel eşyaları, segilenmeye devam ediyor

Bu haber 285 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgatlı öğretmenin kurduğu whatshap gurubu aracılığı ile bir araya getirdiği şehitlerin özel eşyaları, segilenmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Merkez Ortaokulnda sergilenen eşyalar bu haftasonu Gençlik Merkezinde sergilendi. Gelen misafirlerin gün boyu ziyaret edip, dualar okuduğu sergilerde manevi atmosferi yüksek anlar yaşanıyor. 

Türkiye’nin farklı illerinden şehitlerin cennet kokulu kıyafetleri Yozgat’ta okullarda sergilenmenin yanı sıra geçtiğimiz haftasonu Gençlik Merkezinde sergilendi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen sergi vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

Genç nesiller üzerinde milli bilinç oluşturmak için gayret gösterdiklerini belirten Coğrafya öğretmeni Menderes Kılıçarslan,” 192 şehit emanetinin yer aldığı serginin 28. memleketimiz Yozgat’ta açtık. Aileler her konu da bize yardımcı oluyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda şehit emanetleri sergimizi açmaya devam ediyoruz. Amacımız doğrultusunda bu şekilde yolumuza devam edeceğiz ve şehitlerimizi unutturmamaya elimizden geldiğince çaba harcayacağız.” dedi.

Gazetemiz İmtiyaz sahibi Ahmet Büyüksoy,” Bundan 2 yıl önce Güneydoğuda bizimde yakınımız şehitlik mertebesine ulaştı. O gün köşe yazımda Şehidimiz Abdullah Büyüksoy adına bir köşe yazmıştım.” ifadelerini kullandı.

Abdullah diyor ki;

“Bir selam gönderdim canan eline

Acep bu selamlar yetişir m’ola

Bülbül de hasrettir gonca gülüne

Kavuşur da bir kez ötüşür m’ola

Ölürsem Bingöl’de suyum kim döke

Nazlı yârim yok ki kefenim biçe

Anam hasretinle dert çeke çeke

Açılan yâreler iyileşir m’ola” 

Büyüksoy köşesinde yer verdiği şiiride sergi ziyarete gelen vatandaşları okuyarak duygu dolu anlat yaşandı. 

Daha sonra plaket taktimi ile açılış program son buldu.


Bu haber 25 Mart 2019 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.