Son Dakika

"Hep Birlikte Andımızı Okuyacağız"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, yerel seçimlere çok az bir süre kaldığını belirterek, “Sahada yoğun bir şekilde çalışıyoruz inşallah Yozgat’ımız özlediği beklediği hizmete MHP ile yeniden kavuşacak ve 31 Mart akşamı Cumhuriyet Meydanında hep birlikte Andımızı okuyacağız

Bu haber 342 kez okundu.
Yazı Boyutu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, yerel seçimlere çok az bir süre kaldığını belirterek, “Sahada yoğun bir şekilde çalışıyoruz inşallah Yozgat’ımız özlediği beklediği hizmete MHP ile yeniden kavuşacak ve 31 Mart akşamı Cumhuriyet Meydanında hep birlikte Andımızı okuyacağız.”dedi.

Türkiye Kamu Sen Yozgat Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen Geleneksel Kahvaltı programı Sedefler Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Programa, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef,  Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, Türk Tarım Orman Sen Genel Ahmet Demirci, Türkiye Kamu Sen Genel Başkan yardımcıları, MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, MHP İl Başkanı Ferhat Altan, Kamu-Sen Yozgat Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel, MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Kadın Kolları İl Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Turan Karakuş, sendikaya bağlı ilçe temsilcileri ve üyeler katıldı. Kamu-Sen Yozgat Şube Başkanı Mahmut Sunay Kabayel, programda yaptığı açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek, “Kamu Sen küçülmeden büyüyen bir sendikadır. Kamu Sen çatısı altında olanlar menfaat ve koltuklara inat kişisel çıkar düşünmeden önce ülkem diyen bir sendikadır.”diye konuştu.

Türk Tarım Orman Sen Genel Ahmet Demirci’de kamu çalışanlarının pek çok derdinin olduğunu belirterek,” Özellikle 2008 yılının son 3 ayında Türkiye de kamu çalışanlarının yüzde 26 kaybı var diye meydana çıkıp değişik eylem ve etkinliklerle duyurmaya çalıştık. Türkiye Kamu sen Türkiye için önemli. MHP ile hep beraber ortak hareket edeceğiz, çalışacağız” dedi.

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz ise Yozgat’ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Korkmaz, “Genelde ak saçlı dediğimiz ağabeylerimizi görüyorum. Yozgat’ta ülkücü kültürden hareket etmektense ülkücü hareketten Yozgat’tan bahsetmek daha doğru olur. Ülkücü hareketi anlatırken Yozgat’a özel bir önem vermek zorunda. Türk Milliyetçiliği tarihi içerisinde yeriniz. Kıymetiniz bizim içinde hareket içinde çok önemli. Yozgat ehline emanet edilmeli. Yozgatlı 3 hilale hasret. Bunun fırsatı önümüzdeki seçimde. 31 Mart yerel seçimler bizler için çok önemli. Dünyaya vermemiz gereken bir mesajdır. Mutlaka sandığa dikmek zorundayız” diye konuştu.

MHP Milletvekili Ethem Sedef, Türkiye Kamu Sen üyelerinin dik duruşun, onurlu duruşun temsilcileri olduğunu ifade etti. Sedef, “İktidarlar gelip gider. Her iktidar geldiğinde kamu kurum kuruluşlarda bazı değişiklikler olur. Sizler kurumlarınızda dimdik durmuş bir yapıya onura sahipsiniz. Sizlere alnını çatanlar belki yok gibi bir muamele ile size muhatap kılanlar anladılar ki onurlu duruş nasıl olur işte ülke, vatana böyle sahip çıkılır. Siz alnınız dik gezerken birileri alnını yere eğerek geziyor kurumlarda. Kendilerinden de korkuyorlar. Ama Türk milliyetçileri dik duruyor” ifadelerini kullandı.

MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir,’de Yozgat’ta AK Parti ile ittifak yapmadıklarını söyledi. Erdemir, “ Riyakatı, ehliyeti, fedakarlığı bir kenara itip adete 17 yıldır idare ettikleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çivisini çıkartan bir zihniyetle biz Yozgat şehrinde ittifak yapmadık. Biz AKP zihniyetinin ayıplarını, eksiklerini, yanlışlarını örtmek için ittifak yapmadık. Ülke zorda sıkıntıda ülkücü camia hiç kimsenin pazarlığını yapmadan devletin bekası için, milletimizin geleceği için bu ittifaka girdik. Biz dün çok zor şartlar altında fedekar insanlarla yola çıktık. Karşımızda bugün ki kadar çok güçlü iktidar vardı. Ama Yozgat ülkücülerin dediğini yaptı ve belediye özlediği idealine kavuştu. Şerefimiz, haysiyetimiz ve onurumuzla biz bu milletin gönlünde yerimizi aldık. İnşallah bizler burada teşkilatlarımızla aylardır mücadele içerisindeyiz. Herkes rahat olsun” diye konuştu.


Bu haber 18 Mart 2019 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.