Son Dakika

YOSİAD DAHA GÜÇLÜ

Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneğinin (YOSİAD) 3’üncü Olağan Genel Kurulu yapıldı

Bu haber 322 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneğinin (YOSİAD) 3’üncü Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkan İşadamı Erdal Öztürk’ün güven tazelediği işadamlarının genel kurulunda Yozgat’ı da yakından ilgilendiren önemli kararlar aldı.İstanbul Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde 16 Ocak Cumartesi günü saat 16.00’da yapılan genel kurul İşadamı Erdal Öztürk’ün başkanlığında yapıldı. Öztürk’ün bir kez üyelerden güvenoyu aldığı genel kurulda derneğin şubeleşmeye gitmesi başta olmak üzere pek çok karar alındı. Öztürk, kurulda yaptığı konuşmada bu güne kadar desteğini esirgemeyen tüm üyelere teşekkür etti. YOSİAD Yönetim Kurulu olarak  İstanbul başta olmak üzere büyükşehirler de ve diğer illerde şubeleşmeye gidilerek Türkiye geneli tüm sanayici ve işadamlarına ulaşmak, YOSİAD çatısı altında birleşmek istediklerini hatırlatan Öztürk, alınan kararlarla ilgili şöyle konuştu: “Üyeler arasında ki hukuku artırarak ticaretin gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Avrupa, Amerika, Türk Dünyası ve Uzakdoğu, Ortadoğu'da  şubeler açarak ; Yurdışında bulunan Yozgatlı sanayici ve işadamlarına ulaşmak ve YOSİAD çatısı altında buluşturmak, yurt dışı ticaret ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek, üyelere mevzuat ve proje desteğinde bulunmak yeni pazar ve iş fırsatlarını araştırmak ve değerlendirmek  istiyoruz.

Yurt Dışı Gezi, Fuar ve Ziyaretleri planlama ve organize etmek.  İş Geliştirme, Yatırım ve Proje konularında araştırma, planlama, yürütme faaliyetleri yapmak, AB, KOSGEB, DEİK, TİM, TÜBİTAK, TOBB, İTO vb kurumlar ile ilişkileri koordine etmek, Proje Yönetim Merkezi’ni yürütmek. Yozgat Bozok Üniversitelerde; Gençlik Kolları, Girişimcilik Kulüpleri ve buna benzer diğer organizasyonlar ile ilişki kurmak, ortak faaliyet yapmak. Yozgatlılar için işdünyasında yeni istihdam alanları oluşturmak ve iş bulma konusunda önündeki engelleri aşmasına yardımcı olmak. Yozgatlıların iş dünyasına katkıda bulunabilecek her türlü projelerine katkıda bulunmak ve desteklemek. Hayata geçirilebilecek proje üretimi hususunda üyeleri teşvik etmek, sektörel analizler yapmak, Sektörel problemlere çözüm üretici çalışmalar yapmak, Geleceğin sektörlerine üyeleri hazırlamak.

Bu ve bunun gibi pek çok projeyi inşallah önümüzdeki süreçte hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

YOSİAD yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Erdal Öztürk, Hasan Zengin, Erol Akalın, Muammer Şaşmaz, Veysel Arslan, Özgür Şen, İbrahim Reçber, Mehmet Emre Çelik, Fatih Şahbaz, Hamdi Kurtoğlu, Osman Gargi, Mehmet Yüzüak, Mahmut Yaşar,  Onur Keten, Ali Haydar Tuncer, Mustafa Kılıç, Murat Ergenç, Erdoğan Esmer, Halil Önemli, Orhan Erbaş, Hüseyin Altıntaş, İsmail Yüzüak.”


Bu haber 18 Mart 2019 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.