Son Dakika

İmza Kampanyasına Destek

Yozgat’ta eğitim alanındaki başarısının yanı sıra yaptığı sosyal etkinliklerle de adından söz ettiren Yozgat AYÇ Okulları, Çanakkale Savaşı’nda öğretmen ve öğrencilerinden yaklaşık 200 şehit veren Yozgat Lisesi’ne “Devlet Şeref Madalyası” verilmesi için başlatılan imza kampanyasına AYÇ Okulları olarak katılarak destek oldu

Bu haber 2232 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta eğitim alanındaki başarısının yanı sıra yaptığı sosyal etkinliklerle de adından söz ettiren Yozgat AYÇ Okulları, Çanakkale Savaşı’nda öğretmen ve öğrencilerinden yaklaşık 200 şehit veren Yozgat Lisesi’ne “Devlet Şeref Madalyası” verilmesi için başlatılan imza kampanyasına AYÇ Okulları olarak katılarak destek oldu.

AYÇ Okulları Müdürü Ahmet Fahri Yaşar, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Yozgat Lisesi’ne “Devlet Şeref Madalyası” imza kampanyasına imza vererek destek oldu.

AYÇ Okulları Müdürü Yaşar, imza sonrası yaptığı açıklamada; dünya tarihinin seyrini değiştiren ve “Çanakkale Geçilmez” destanını yazdıran tüm Aziz Şehitleri Rahmet ve minnetle andığını söyledi.

Okul olarak, Çanakkale’ye çeşitli gezilerde düzenlediklerini vurgulayan Yaşar, “Öğrencilerimizde Çanakkale bilincinin oluşması ve ülkemizin nasıl zor şartlarda vatan toprağı haline geldiğini kavramaları için Çanakkale Şehitliğine geziler düzenliyoruz. Tarihi Yozgat Lisemiz de bu kutsal vatan uğruna Çanakkale’de  öğretmen ve öğrencilerden  yaklaşık 200 şehit vermiştir. Bu bakımdan gazeteci, yazar ve öğretim üyelerinin oluşturduğu platform tarafından Yozgat Lisesi’ne “Devlet Şeref Madalyası” verilmesi için başlatılan imza kampanyasını son derece önemli ve anlamlı buluyoruz. Bunun içinde öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte gelerek  kampanyaya destek olmak istedik.”diye konuştu.


Bu haber 23 Şubat 2019 Cumartesi tarihinde eklenmiştir.