Son Dakika

DİKKAT ÇEKEN MAKET

Yeşilay Yozgat Şube Başkanlığı üyeleri,  Cumhuriyet Meydan’ında kurdukları stantta maket sigarayı idam ederek sigaranın zararlarına dikkat çekti

Bu haber 439 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yeşilay Yozgat Şube Başkanlığı üyeleri,  Cumhuriyet Meydan’ında kurdukları stantta maket sigarayı idam ederek sigaranın zararlarına dikkat çekti.

Yeşilay Yozgat Şubesi tarafından 9 Şubat Dünya Sigarayı bırakma günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlediği etkinlikte maketten yapılan sigarayı idam ederek, vatandaşlara da sigaranın verdiği zararları anlatan broşür dağıttı. Ayrıca çocuklara da boyama kitabı ve kalem hediye eden Yeşilay Şubesi üyeleri sigara konusunda farkındalık oluşturdu.

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı H. İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla farklı etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Coşkun, “Ülkemizde her yıl binlerce insan sigaradan kaynaklanan sebeplerden dolayı yaşamını yitiriyor.  Sigaranın zararlarını saymakla bitiremeyiz. Sigara kullanıcısı kendi sağlığının yanı sıra çevredeki insanlara da verdiği zararın farkında olmaz. Bugünü fırsat bilerek bütün sigara kullanan vatandaşlarımızı sigarayı bırakmalarını tavsiye ediyoruz. Sağlık bir yaşam ve sağlıklı bir gelecek için sigarayı bırakalım.”ifadelerini kullandı.


Bu haber 11 Şubat 2019 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.