Son Dakika

ERTAŞ BURSA‘DA ANILACAK

Yozgat Konfederasyon üyesi olan Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyonu’nun Bursa Büyük Şehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği ‘”Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Gecesi” bugün Saat: 20:00’da Merinos AKM Osmangazi salonunda yapılacak

Bu haber 389 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Konfederasyon üyesi olan Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyonu’nun Bursa Büyük Şehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği ‘”Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Gecesi” bugün Saat: 20:00’da Merinos AKM Osmangazi salonunda yapılacak.

Bursa Marmara Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Aslan, yaptığı açıklamada Anadolu’nun sevinçlerini, hüzünlerini, acılarını ve mutluluklarını haykıran türkülerini hepimizin “Göynüne” işleyen ozanımız, şairimiz, büyük ustamız Anadolu’nun efsanesi türkülerin efendisi Neşet Ertaş anısına düzenledikleri geceye bütün Bursa halkının davet etti, girişlerin ücretsiz olduğunu bildirdi.

Arslan, ayrıca Neşat Ertaş’ın UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazinesi’’ olarak kabul edilen Abdal müziğinin son temsilcisi ve “Bozkırın Tezenesi” gibi bir değeri unutturmamak adına yeni yetişen gençlere bu kültürü aşılamak, yaşatmak, benimsetmek ve sevdirmek için biz hemşerileri olarak onun adına bu geceyi tertiplediklerini ifade etti.

Geceye Ertaş’ın akrabalarından oluşan Neşet Ertaş Abdallar grubunun ve Bursa Büyük Şehir Belediyesi Türk halk müziği grubunun muhteşem gösterisiyle ve hayat hikâyesinden bazı kesitlerle katılacağını kaydeden Aslan, Ankara ziyaretlerinde Yozgatlı hemşerileri olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof. Dr. Zühtü Arslan ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da o günün şartlarına göre geceye katılacaklarını açıkladı.       


Bu haber 09 Şubat 2019 Cumartesi tarihinde eklenmiştir.