Son Dakika

AÇIKLAMA GELDİ

MHP’ye yakınlığı ile bilinen bir haber sitesinde Yozgat’ında aralarında bulunduğu 4 il ve bazı ilçelerde Ak Parti’nin adaylarını çekerek MHP adaylarını destekleyeceği yönünde iddialar gündeme gelmişti

Bu haber 447 kez okundu.
Yazı Boyutu

MHP’ye yakınlığı ile bilinen bir haber sitesinde Yozgat’ında aralarında bulunduğu 4 il ve bazı ilçelerde Ak Parti’nin adaylarını çekerek MHP adaylarını destekleyeceği yönünde iddialar gündeme gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gerçekleştirdiği görüşmede tehlikeli görülen yerlerde karşılıklı aday çekilmesi gündeme geldi. 

Ak Parti ve MHP’nin tek aday üzerinde anlaştığı ve bu illerden bir tanesinin Yozgat olduğu yönündeki iddialara Ak Parti tarafından doğrulama gelmedi. 

Haber doğrultusunda Ak Parti İlçe Başkanı Kürşat Kılıç tarafından açıklama geldi. 

"HABERLER

 DOĞRULUĞU YOK" 

Çıkan haberin üzerine Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç yaptığı açıklamada;” Bazı yayın organlarında Yozgat’ta AK Parti’nin Belediye Başkan Adaylarını geri çekeceği şeklinde yer alan iddialar doğru değildir. İl, İlçe, Belde Belediye Başkan Adaylarımız Çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmektedir. Memleket İşi Gönül İşi diyerek çıktığımız bu yolda; 31 Mart akşamı bütün beldelerimizde, ilçelerimizde ve ilimizde zaferle taçlandırmak adına çalışmalarımız devam etmektedir. Hemşehrilerimizin asılsız haberlere itibar etmemelerini rica eder, saygılar sunarız” ifadelerini kullandı.


Bu haber 08 Şubat 2019 Cuma tarihinde eklenmiştir.