Son Dakika

ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMUYORLAR

Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri şehit ailelerini ziyaretlerini sürdürüyor

Bu haber 321 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri şehit ailelerini ziyaretlerini sürdürüyor.

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok şehit ailesini evinde ziyaret eden dernek yönetimi son olarak Şehit Nusret Atmaca ve Lokman Erkan’ın ailelerini şehitlerimizin şehadet yıldönümlerinde ziyaret etti.

Dernek Başkanı Özdemir Kılınç, “Aziz şehitlerimizin emanetleri olan, anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarını kısaca şehit ailelerini şehitlerimizin şehadet yıldönümünde yalnız bırakmıyoruz.” dedi.

Kılınç, “Sorgun Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak diğer şehit aileleri derneklerinden çok farklı olarak, şehitlerimizin şehadet yıl dönümlerinde şehit ailelerini ziyaret ederek, aziz şehitlerimizi dini ve milli değerleri ön planda olan bir anma programı ile anıyoruz. Şehit ailelerimiz ile gönül köprüsünü kurduk. Şehit ailelerini her yıl gerçekleştireceğimiz programlarla tanıştırıp kaynaştıracağız.” dedi.

Kılınç, dernek olarak düzenledikleri Yozgat, Kırşehir, Konya, Aksaray, Nevşehir illerini kapsayan bir gezi programı ile şehit ailelerini tanıştırıp, kaynaştırdıklarını bu yıl ise Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul ve Bolu illerini kapsayan bir haftalık bir gezi planladıklarını ifade etti. Kılınç, çok yakında uygulamaya koyacakları “Şehitlerimiz Ölünce Değil Unutulunca Üzülürler” projesi ile milli günlerde görselliği ön plana çıkaracak etkinlikler düzenleyeceklerini sözlerine ekleyerek, “Bir anne ve babanın en değerli varlığı evlatlarıdır. Evladını kaybetmiş bir anne ve babanın acısını, Genç yaşta esini kaybetmiş bir eşin yalnızlığını, küçük yaşta babasız kalmış bir çocuğun masumiyetini anlamaya çalışarak elimizden geldiği ölçüde dini ve manevi değerleri ön planda bir yaklaşımla acılarını paylaştığımızı hissettireceğiz.” dedi.


Bu haber 08 Şubat 2019 Cuma tarihinde eklenmiştir.