Son Dakika

Aynı Ruh Aynı Heyecan

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhat Altan, partisinin 50

Bu haber 364 kez okundu.
Yazı Boyutu

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhat Altan, partisinin 50. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Altan, Alparslan Türkeş ve ülkü arkadaşlarıyla tarih sahnesine çıkan Milliyetçi Hareket Partisinin 50 yıldır onurlu varlığını sürdürdüğünü ifade etti.

Partilerinin kurulduğu günden bugüne kadar Nizam-ı Alem  ve Türk İslam ülküsü uğrunda 5 bine yakın şehit verdiğini kaydeden Ferhat Altan, “Milliyetçi Hareket Partisi 9 Şubat 1969 tarihinde Kurucu Başkanımız ve Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş Liderliğinde Adana'da kurulmuştur. 

Her zaman Milletinin emrinde ve Devletinin yanında olan bu Kutlu Dava, bu Onurlu Duruş, Vatan Hainlerinin korkulu rüyası olmuştur. Siyasi tarihinde, zaman zaman seçim mağlubiyetleri görse de çizgisini hiç bozmamış ve hiçbir zaman tabela partisi durumuna düşmemiştir. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk Milleti'nin bekası için kurucu liderimiz Alparslan Türkeş ve ülkü arkadaşlarıyla tarih sahnesine çıkan Milliyetçi Hareket Partisi, 50 yıldır onurlu varlığını sürdürmektedir. Başbuğ Türkeş'ten kutlu bayrağı devralan Devlet Bahçeli ve kıymetli yol arkadaşları olan Ülkücü kadrolar, bugün de aynı mücadeleyi aynı ruh, aynı heyecanla devam ettirmektedirler. 

Bu vesileyle başta Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve vefaat eden kurucu üyelerimize ve tüm Ülkücü Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.


Bu haber 08 Şubat 2019 Cuma tarihinde eklenmiştir.