Son Dakika

"Genç Girişimciler Topluluğu"

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından, 12 - 13 Ocak 2019 tarihlerinde Erdoğan Akdağ Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Projesi Tasarım Teknikleri Eğitimi” düzenlendi

Bu haber 7512 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından, 12 - 13 Ocak 2019 tarihlerinde Erdoğan Akdağ Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Projesi Tasarım Teknikleri Eğitimi” düzenlendi.

Etkinlikte, topluluk Akademik Danışmanı Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Korkmaz ile birlikte aynı fakülteden Doç. Dr. Çiğdem Kader, Doç. Dr. Ayşe Yeşim Göçmen, Dr. Öğretim Üyesi Hasan Börekci ve Dr. Öğretim Üyesi Enes Akyüz ile Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Böyükata eğitmen olarak yer aldılar.

Tıp Fakültesinde öğrenim gören birinci, ikinci ve üçüncü dönem öğrencilerinden oluşan 25 civarında katılımcı faydalandı. Prototip proje tasarımı uygulamalarının da yer aldığı etkinlikte; “Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez”, “Projenin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki”, “Proje Teklifinin Kalitesi”, “Literatür Analizi: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi”, “Araştırmanın Planlanması: 5N1K ve Zaman Yönetimi”, “Proje Yönetimi ve Sonuçların Değerlendirilmesindeki İncelikler” başlıkları altında eğitim seminerleri verildi. Farklı dönemlerden öğrencilerin tanışma ve kaynaşma fırsatı da bulduğu kursa katılanların, yüksek motivasyonu ve heyecanın etkinliğin daha verimli geçmesine katkı verdiği gözlendi. 

Devamında da öğrencilerin proje çalışmalarına özenmeleri ve yeni fikirler etrafından yeni projeler çıkartmalarının ümit edildiği eğitmenler tarafından ifade edildi.

Katılan öğrencilere katılım belgeleri dağıtıldı ve topluluk 

Akademik Danışmanı Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Korkmaz tarafından eğitmenlere teşekkür belgesi takdim edildi.


Bu haber 19 Ocak 2019 Cumartesi tarihinde eklenmiştir.