Son Dakika

SEZİK GENÇLER İLE BİR ARAYA GELDİ

İl Müftüsü Salih Sezik, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği’nin organizasyonunda gençlerle bir araya gelerek sohbet etti

Bu haber 165 kez okundu.
Yazı Boyutu

İl Müftüsü Salih Sezik, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği’nin organizasyonunda gençlerle bir araya gelerek sohbet etti. 

TÜGVA İl binasında gerçekleşen programda Müftü Sezik, katılımcılara “Gençlik ve Nefis” konusunda önemli öğütlerde bulundu.

“İHMAL DEĞİL İHYA

 EDİLMELİDİR”

İl Müftüsü Salih Sezik, “Gençlik, ihmal değil ihya edilmelidir. İsrafla değil ibadetle süslenmelidir. İffet ve hayâ en çok gençlere yakışır. Zira nefsanî arzuların en kuvvetli olduğu gençlik döneminde, imtihanın en büyüğü nefse karşı verilen imtihandır. Peygamber Efendimiz (sav), insanoğlunun kıyamet gününde “ömrünü nerede ve nasıl tükettiğinden” hesaba çekilmesinin yanı sıra, ayrıca “gençliğini nerede ve nasıl geçirdiğinden” hesaba çekileceğini ifade buyurur. Öyleyse her mümin genç; “Bu çağımda Rabbimin benden istediği nedir?” sorusunu kendine sormalı ve makul cevaplar aramalıdır” dedi.

“GENÇLERDE OLMASI 

GEREKEN KUR’AN-İ 

SIFATLAR”

Gençlerin ahlaklı, azimli, basiretli ve donanımlı olması gerektiğini dile getiren Müftü Sezik, gençlerde olması gereken Kur’an-i sıfatlara dikkat çekti. Sezik, “M. Akif’in; “Ne irfan veren ahlaka yükseklik ne vicdandır. Fazilet duygusu insanlarda Allah korkusundandır” ifadelerini kullandı. Müftü Sezik, konuşmasını gençleri camiye davet ederek tamamladı.


Bu haber 09 Ocak 2019 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.