Son Dakika

Eğitimde Katkıya Devam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 22 - 23 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof

Bu haber 7475 kez okundu.
Yazı Boyutu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 22 - 23 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata katkı verdi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un başkanlık ettiği ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Şimşek’in Koordinatörlüğünü üstlendiği etkinliğin Eğitim Yöneticiliğini Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptı.

İki gün olarak düzenlenen “Proje Geliştirme ve Yürütme Eğitimi” programı için Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte davet edilen Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Çevik, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmi Ünal ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Demir gönüllü eğitmen olarak yer aldılar.Fen ve sosyal bilimlerden oluşan 30 civarında araştırmacı eğitimden yararlandı. Programda 

Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez; Projenin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki; Literatür Analizi: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi; Proje Yönetimi ve Sonuçların Değerlendirilmesi, başlıkları altında seminerler verildi. Planlama ve proje teklifinin kalitesi konusunda özel söyleşilere yer verildi. Etkileşimli geçen programda proje yazımına ilişkin uygulamalı çalışmalar yaptırıldı. Katılımcılara Ağrı ve yöresini içerecek biçimde prototip proje fikri geliştirme ve yazma çalışmaları yaptırıldı. Bu yolla fikrin projeye dönüştürülmesi sağlandı ve değerlendirme süreçleri hakkında bilgi aktarıldı.

Katılımcıların faydalı bulduklarını belirttikleri etkinlikte, kısa süre içerisinde pek çok konunun kolay anlaşılır bir biçimde aktarıldığı vurgulandı. Önemli eksiklerin giderilmesine katkı olduğunu ifade eden yararlanıcıların, benzer toplantıların devam ettirilmesini önerdikleri görüldü. 

Toplantının sonunda katılımcılara belge dağıtıldı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut tarafından Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile diğer eğitmenlere teşekkür belgesi takdim edildi.


Bu haber 26 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.