Son Dakika

HEYECAN DEVAM EDİYOR

Yozgat’ta siyaset 31 Mart 2019 yapılacak yerel seçimlere odaklandı

Bu haber 2385 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta siyaset 31 Mart 2019 yapılacak yerel seçimlere odaklandı.

AK Parti’de Yozgat belediye başkan adayının belirlenmesinin ardından MHP, CHP, İyi Parti ve SP’nin adayları merak bekleniyor. 

Yerel seçimler yaklaşırken, Yozgat’ta ki meraklı bekleyiş devam ediyor. 

AK Parti’nin Yozgat Belediye Başkan adayı olarak Celal Köse’yi belirlenmesinin ardından başlayan hareketlilik, MHP; CHP; İyi Parti ve SP’nin çalışmalarıyla adeta tavan yaptı. AK Parti’nin 

Yozgat’ta en güçlü rakibi olarak görünen MHP’de son durumun nasıl şekilleneceği henüz bilinmezken, gözler şimdi ilçe belediye başkan adaylıkları için çevrildi. 

Mevcut belediye başkanlarıyla devam edilip edilmeyeceği, AK Parti kanadında sorulan soruların başında gelirken, MHP’nin ilçe belediye başkan adaylarının kim olacağı da, henüz bilinmezliğini koruyor. 

Yozgat’ta İYİ Parti’nin ise, CHP ve SP ile yine ortak bir isim üzerinde uzlaşması beklenirken, bu soruların önümüzdeki 10 gün içerisinde cevabını bulmuş olması bekleniyor. 

AK PARTİ’DE GÖZLER 

İLÇELERE ÇEVRİLDİ 

AK Parti, 2002 yılından bu yana girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin de yine favorisi olarak dikkat çekiyor. 

AK Parti’de, gözler bütün ilçelere çevrildi.

 İlçe belediye başkanlıkları için aday adaylığı başvurusunda bulunan isimlerin birçoğunun elendiği ve değerlendirmelere masada sadece birkaç isimle devam edildiği ifade edilirken, AK

Parti’nin nihai kararı vermek için son bir kez daha anket yaptıracağı öğrenildi. 

Telefon ve SMS yoluyla gerçekleştirilecek anketlerde, belediye başkanı olarak kimleri görmek istediklerinin sorulacağı vatandaşlara, ayrıca mevcut belediye başkanlarından memnun olup olmadıkları sorusu da yöneltilecek. 

MHP’DE BELİRSİZLİK 

DEVAM EDİYOR 

Yerel seçimlerin Yozgat’ta ki bir diğer favori partisi olan MHP’de ise, durum henüz netlik kazanmış değil. 

MHP’de bugüne kadar aday adaylığı müracaatını yapan tek isim Enver Kayalı oldu. MHP belediye başkan adayını belirlemek için anket çalışmalarını yürütürken, kamuoyunda Mehmet Erdemir ve Ömer Açıkel isimleri konuşulmaya devam ediyor. 

MHP’nin başkan adaylarını 15 Aralık tarihinden sonra açıklamaya başlaması bekleniyor. Yozgat’ta CHP, İyi Parti ve SP yerel seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. 

İl başkanlarının kendi aralarında yaptıkları toplantının ardından geçtiğimiz Pazar günü CHP Milletvekili Ali Keven’nin katılımı ile fikir alışverişi yapıldı.

Yerel seçimlere SP kendi adayıyla girmesine kesin gözüyle bakılırken, CHP ve İyi Parti ortak bir aday üzerinde çalışma yürütüyor


Bu haber 05 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.