Son Dakika

İŞKUR’dan Girişimcilik Eğitimleri

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yozgat Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği kapsamında Girişimcilik Eğitim Programları düzenlenecek

Bu haber 297 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yozgat Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği kapsamında Girişimcilik Eğitim Programları düzenlenecek.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Yozgat’ta gerçekleştirmek istediği bir iş fikri olan ancak sermayesi olmayanlar için bu eğitimlerin düzenlendiği söyledi.

Eğitimlere katılmak isteyenler için bilgiler veren Yıldız, başvuruların www.turkiye.gov.tr adresinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu kısmından yapılması gerektiğini vurguladı. Eğitimlerin 6 Grup olarak Aralık ayı içerisinde olacağını hatırlatan Yıldız, katılımcılara günlük 20 TL cep harçlığı verileceğini ve eğitim süresince devamsızlık yapmamaları gerektiğini söyledi.

Yıldız, Yozgat’ta iş fikri olup ta belge almayan kimse kalmayıncaya kadar bu Girişimcilik Eğitim Programlarının açılmasına devam edileceğini aktardı.


Bu haber 05 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.