Son Dakika

SATIŞLAR BAŞLADI

Bu yıl da zengin olma hayali kuran yüz binlerce kişinin alacağı  Milli Piyango Yılbaşı biletleri Türkiye genelinde satışa çıktı

Bu haber 262 kez okundu.
Yazı Boyutu

Bu yıl da zengin olma hayali kuran yüz binlerce kişinin alacağı  Milli Piyango Yılbaşı biletleri Türkiye genelinde satışa çıktı. 

En çok satılan çeyrek bilet fiyatı 17,5 TL, büyük ikramiye 70 Milyon olarak belirlendi.  

Yozgatlı bilet satıcısı Yusuf Özel,” Zengin olma hayali ile yılbaşı bileti alan vatandaşlar yılbaşı biletlerini almaya başladı. Milli Piyango'nun bu çekiliş kapsamında ödeyeceği toplam ikramiye tutarı 390 milyon 910 bin lira olacak. Tam bilet 70, yarım bilet 35, çeyrek bilet 17,5 liradan satılacak.” dedi.Vatandaşlar yılbaşı özel çekilişinde, seyyar ve sabit bayilerden geleneksel olarak basılı Milli Piyango biletlerini alabilecekleri gibi, yurt çapında sayıları 5 bini bulan sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de yeni nesil biletlerini temin edebilecek. 

BÜYÜK İKRAMİYE 70 MİLYON LİRA 

31 Aralık'ta yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek.

Özel, “Ülke şartları malum, çalışmadan olmuyor. Çalışmak zorundayız. Bu sene biletlerin fiyatlarını vatandaş biraz pahalı buluyor. Bu sene 390 Milyon ikramiye dağılacak.  Yılbaşı bileti almak gelenek gibi oldu. Ama bu  bilet fiyatları böyle olunca bilet alan da çıkmıyor. Bu sene düzelir diye bekledik, düzelmedi.” dedi.  

“TANIDIĞINIZ 

BAYİDEN BİLET ALIN” 

Yılbaşı bileti alacak vatandaşlara da seslenen Özel,“ Yılbaşı olunca bu işi bilen de bilmeyen de bilet satıyor. Bu işin ciddiyeti olmalı. Milli piyango da bilet satılsın diye kimseye ses çıkarmıyor. İlk denk geldiğinize değil, her gün gördüğünüz satıcıdan bilet alın. Onun için vatandaşlardan ısrarla ricam, selam verdikleri satıcıdan bilet alsınlar. Herkese bol şanslar diliyorum” dedi.


Bu haber 05 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.