Son Dakika

BÖYÜKATA’DAN KATKI

İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından Davutpaşa Kampüsün’de düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof

Bu haber 284 kez okundu.
Yazı Boyutu

İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından Davutpaşa Kampüsün’de düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Mustafa Böyükata da katkı verdi.Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ahlatcıoğlu’nun başkanlık ettiği ve Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Altındal  tarafından Koordinatörlüğü gerçekleştirilen etkinliğin Eğitim Yöneticiliğini Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata üstlendi. Üç gün olarak düzenlenen “Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme” Çalıştayı için Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte davet edilen Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Keskin, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Demir ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Koca Çalışkan gönüllü eğitmen olarak yer aldılar.Fen ve sosyal bilimlerden 30 civarında araştırmacının yararlandığı programda Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez; Projenin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki; Literatür Analizi: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi; Araştırmanın Planlanması: 5N1K ve Zaman Yönetimi; Proje Yönetimi, Bulguların Analizi ve Raporlanması; Sonuçların Değerlendirilmesi, Yaygınlaştırma ve Yayım Süreçleri başlıkları altında seminerler verildi. Proje teklifinin kalitesi konusunda özel söyleşi ve Proje Takımının Rolü konusunda da grup dinamiği oturumlarına yer verildi. Etkileşimli geçen programda proje yazımına ilişkin uygulamalı çalışmalar yaptırılarak, katılımcılara prototip proje yazdırma yoluyla fikrin projeye dönüştürülmesi ve değerlendirme süreçleri hakkında bilgi edinilmesi sağlandı.

Katılımcıların yorucu, yoğun ancak son derece faydalı bulduklarını belirttikleri toplantı ile önemli eksiklerinin giderildiğini belirttikleri toplantının sonunda katılımcılara belge dağıtıldı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ahlatcıoğlu tarafından Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile diğer eğitmenlere teşekkür belgesi takdim edildi.


Bu haber 05 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.