Son Dakika

Madencilerle Buluştular

Sorgun Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Telli, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Yeni Anadolu Madencilik İşletmesinde ve Havza Madencilik işletmesinde çalışan madencileri ziyaret etti

Bu haber 268 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sorgun Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Telli, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Yeni Anadolu Madencilik İşletmesinde ve Havza Madencilik işletmesinde çalışan madencileri ziyaret etti.

Madenciler gününü kutlamak amacıyla Yeni Anadolu Madencilik İşletmesini ve Havza Madencilik işletmesini ziyaret eden Belediye Başkan Vekili Yusuf Telli, işletme müdürü, mühendisler ve maden işçileri bir araya geldi.

Madenciliğin, dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğuna değinen Başkan Vekili Telli, "Madenciler ülkemizin ve bölgemizin gururudur. Onların, canları pahasına çok zor şartlar altında çalıştıklarını çok iyi biliyoruz. Çok zor bir mesleği icra eden madenci kardeşlerimize, kazasız belasız çalışmalar diliyorum. Bu zor şartlarda kazandığınız para, ananızın ak sütü kadar helal. Ekonomimize çok ciddi katkıda bulunuyorsunuz. Bu özel gününüzde sizleri yalnız bırakmak istemedik. 

4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nüzü tebrik ediyorum. Dost bağına bahanesiz gelinmez derler. Biz bu özel gününüzü bahane ederek, sizlere kolay gelsin demek için, kazasız belasız çalışmalar dilemek için, sizi ziyarete geldik. İhtiyaç hasıl olduğunda da her zaman yanınızdayız" dedi.


Bu haber 05 Aralık 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.