Son Dakika

ENGEL YOK

Yozgat Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören dezavantajlı öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları programla engelliler gününü kutladılar

Bu haber 442 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören dezavantajlı öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları programla engelliler gününü kutladılar. 

Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezini yaptıran İşadamı Uğur Bektaş, Memur-Sen İl Başkanı Kenan Şerefli, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Selçuk Doğandemir, 3 Aralık engelliler gününü kutlama günü olarak değil farkındalık günü olarak değerlendirdiklerini söyledi. 

Doğandemir, “Özel çocuklarımızın daha da iyi olmaları için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise toplumsal yaşamın bütün sahalarında, eğitim kurumlarında, toplu taşıma araçlarında, kütüphanelerde özel öğrencilerin toplumla bütünleşmesini sağlayacak birçok düzenlemenin yapıldığını söyledi. 

Yazıcı,” Özel çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapılan bütün çalışmalar ve projeler, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir. 

Yozgat’ta, özel eğitim okullarımızda, rehberlik araştırma merkezlerimizde, rehabilitasyon merkezlerimizde, özel öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini her daim titizlikle sürdürmekteyiz. Milli eğitim camiası olarak onlarla el ele, gönül gönüle, çocuklarımızı hayallerine kanatlandırabilme çabasındayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde her birimizin bir engelli adayı olduğunu hatırdan çıkarmadan, zihinsel ve bedensel farklılıkların hayata engel oluşturamayacağı inancıyla toplum vicdanının hassas ikliminde huzurlu, sağlıklı, engellerin engel olamayacağı bir hayat temenni ediyorum” dedi. 

Engelliler Haftası dolayısıyla Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları program tiyatro, koro dinletisi, dans gösterisi ile devam etti. Program öğrencilerin temsili askerlik yemin töreni ile son buldu. 

Programın ardından öğrencilerimizin yapmış olduğu el sanatları sergisi gezildi.


Bu haber 04 Aralık 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.