Son Dakika

Şerefli Mazbaatasını Aldı

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli mazbatasını aldı

Bu haber 452 kez okundu.
Yazı Boyutu

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli mazbatasını aldı.

Eğitim Bir-Sen Başkanı Kenan Şerefli, geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen ve tek aday ile girdiği seçimlerde güven tazelemişti. 

erefli, yönetimi ile birlikte mazbatasını Büro Memur-Sen Başkanı Mehmet Pınarcı’dan teslim aldı. Mazbata teslim töreninde Büro Memur-Sen Başkanı Mehmet Pınarcı, Eğitim Bir-Sen yönetim kuruluna hayırlı olsun dileklerini iletti. 

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şerefli, “ Yeni yönetim kurulumuz ile birlikte yükümüzün ağırlığının farkındayız. Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olacağız. Yetkili sendika vasfının yanında sendikal sürece etki edebilen etkili bir sendika olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

Eğitim Bir-Sen, misyonu itibariyle öteden beri ayrıştıran değil, birleştiren bir çizgide olduğunu dile getiren Şerefli, eğitim çalışanlarının taleplerini, tekliflerini toplu sözleşmeyle sınırlı bir zemine mahkûm ve mecbur gören dar sendikal tanımlamayı da sendikaları sadece çalışma hayatının muhatabı gören daraltılmış sivil toplum anlayışını da reddettiklerine değindi. 

Eğitim Bir-Sen’in, yasaklar var oldukça özgürlüğün, dayatmalar sürdükçe iradenin, sınırlamalar oldukça örgütlenmenin, vesayet devam ettikçe eşitler arası toplu pazarlığın varlığından ve değerinden bahsetmenin imkânsızlığını yaşayarak öğrenen, bütün bu olumsuz tabloların yaşandığı Türkiye’yi değiştirmek için örgütlü gücüyle direnen ve didinen tarihî öznenin adı olduğunu kaydeden Şerefli , “Sendika olarak, yetkili olmadan da özgür birey, sivil toplum, demokratik devlet hedefleri için söz söyledik, ses verdik, eylemler ger- çekleştirdik. Toplu sözleşme masası kurulmadan da toplu görüşme dışında da eğitimciler için kazanım ürettik” diye konuştu. 

Şerefli, Demokrasinin olmadığı yerde sendikal örgütlenmenin anlamsız, sivil iradenin olmadığı bir zeminde toplu sözleşme masasında pazarlık etmenin gereksiz olduğunu deklare ettiklerini dile getirdi.


Bu haber 15 Kasım 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.