Son Dakika

Kırsalda Yaşam Kalitesi Artıyor

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yerel yönetimler aracılığıyla başlatılan çalışmalar ile kırsalda yaşam kalitesinin arttığını söyledi

Bu haber 765 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yerel yönetimler aracılığıyla başlatılan çalışmalar ile kırsalda yaşam kalitesinin arttığını söyledi. 

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, kendisini ziyarete gelen köy muhtarları ve vatandaşlarla istişare ederek beklentiler hakkında fikir sahibi oluyor. 

Yozgat’ın AK Parti iktidarları döneminde yatırım almaya başladığının altını çizen Milletvekili Başer, kırsal alanlara yönelik yatırımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. 

Yozgat halkının AK Partiye ve hizmete oy verdiğin ifade eden Başer, “Yozgat halkı her zaman AK Parti’den yana teveccüh kullanmıştır. Bu da Yozgat’a hizmet olarak dönmektedir. AK Parti döneminde yıllarca bitmeyen inşaatlar tamamlanmış, sağlıkta, eğitimde büyük yatırımlar yapılmış ve bu yatırımlar sürmektedir” dedi.

İl Özel İdaresi kaynaklarıyla köylere götürülen yatırım ve hizmetlerin, kırsal kesimin yaşam standartlarını her geçen gün artırdığına değinen Başer, köy grup yollarının da sıcak asfalta dönüştürüldüğünü vurguladı. 

Yozgat’ın en ücra yerine kadar yatırım götürüldüğüne dikkat çeken Başer, her vatandaşın talip ve beklentilerine cevap vermeye gayret gösterdiklerine değindi. Köylerde yaşayan vatandaşların refah seviyesini yükseltmek için gayret gösterdiklerini dile getiren Başer, yeni dönem için belediye ve il özel idare bütçelerinin de belirlendiğini hatırlattı.

 Köylere yönelik çalışmalarının süreceğini aktaran Başer, alt yapı, kanalizasyon, içme suyu, yol başta olmak üzere tarım, hayvancılık ve ekonomiye yönelik yatırım ve desteklerin sağlanacağını sözlerine ekledi.


Bu haber 14 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.