Son Dakika

Aday Adayları Netleşiyor

Mart 2019’da yapılacak mahalli seçimler öncesinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olacaklar netleşmeye başladı

Bu haber 967 kez okundu.
Yazı Boyutu

Mart 2019’da yapılacak mahalli seçimler öncesinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olacaklar netleşmeye başladı. 

Yozgat’ta 31 Mart 2019’de yapılacak yerel seçimler için çalışmalar devam ediyor. 

AK Parti, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi süreci başlatan parti olurken, aday kısırlığı dikkat çekiyor. 

2002’den bu yana aday konusunda enflasyon yaşayan iktidar partisine aday adayı başvurusunun azlığı dikkat çekiyor.

AK Parti’den aday adayı olmak isteyen bir isim görüşmelerde bulunurken, başvuru konusunda kararsız kalıyor. 

MÜRACAATLAR

 YAPILIYOR 

Yozgat Belediye Başkanlığına aday adayı olmak isteyenler dosyalarını AK Parti İl teşkilatına teslim etmeye başladı. 

Yozgat belediye başkan aday adaylığı için en dikkat çekici başvuru Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz’den geldi. 

AK Parti’de ilk kez bir başkan yardımcısı, başkana karşı adaylık için yola çıktı. Geçtiğimiz Cuma günü Yozgat ticaretinin önde gelen işletmelerinden ve aynı zamanda aile yakını olan Köksallar, Coşkunlar ve Açıkgözlerin desteğiyle yola çıkan Serdar Açıkgöz, milletvekili Yusuf Başer’e yakınlığı ile bilinen bazı partililerin de yer aldığı kalabalıkla aday adaylığı açıklamasını yaptı. 

Yozgat Belediyesi’nde meclis üyesi olarak görev yapan kentin tanınmış isimlerinden olan Ahmet Özel’de aday adaylığı müracaatını yaptı. 

Cumartesi günü parti binasına giderek aday adaylığı dosyasını teslim eden Özel’in ismi bir çok dönemde de gündeme gelmişti. Yozgat’ta aday adaylığı için müracaatta bulunan diğer bir isim ise Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Çelebi Altuntaş yaptı. 

Cumartesi günü aday adaylığı müracaatında bulunan Altuntaş, 23. Dönem Milletvekili, Ak Parti ARGE Başkan Yardımcısı, Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Osman Coşkun’a yakınlığı ile biliniyor. 

AK Parti’de bugün İşadamı Bahri Kayabaş düzenleyeceği basın toplantısında aday adaylığını açıklayacak. 

BAŞVURULAR BUGÜN SONA ERİYOR 

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, 5 Kasım’da başlayan başvuruların bugün sona ereceğini söyledi. Köse, mevcut belediye başkanların potansiyel aday olmaları nedeniyle başvuru yapmayacaklarını ifade etti. 

Köse, “Aday adayı başvurularının ardından 18 Kasım’da temayül yoklaması yapılacak. İlk kez teknoloji kullanılarak gerçekleş- tirilecek temayül yoklaması direkt genel merkeze düşecek” dedi. 

Köse, “AK parti 17 yıllık iktidar döneminde genel ve yerel yönetimlerde olsun bizim yaptıklarımız ortadadır. Biz yalnızca milletimize güveniyoruz. Milletten aldığımız desteklerle de elimizden gelen hizmetleri yapmaya gayret gösteriyoruz.. Bu bir hizmet yarışıdır, sonuçta bir kardeşimiz aday olacak, aday olacak kardeşimizin etrafında hepimiz birlik ve beraberlik içinde parti bayrağımızı taşıyaca- ğız. Herkes elinden geleni yapmak zorunda” diye konuştu.


Bu haber 12 Kasım 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.