Son Dakika

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

AK Parti, 31 Mart’ta seçmenin karşısına vatandaş odaklı bir manifesto ile çıkacak

Bu haber 422 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti, 31 Mart’ta seçmenin karşısına vatandaş odaklı bir manifesto ile çıkacak. Önümüzdeki günlerde açıklanacak çalışma ile belediye başkanları ‘ben yaptım oldu’ diyemeyecek. 

Projeler hakkında vatandaşın görüşü alınacak, gerekirse sandık kurulacak. 

AK Parti, seçmenin karşısına yeni bir belediyecilik anlayışı ile çıkacak. Çalışmaları süren ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak manifesto ile belediye yönetimlerine vatandaşın aktif katılımı öngörülüyor. 

MAHALLE BULUŞMASI 

Yerel yönetimlerde yeni dönemin başlamasıyla birlikte mahalle buluşmaları olacak. Her başkan senede birkaç defa mahallelerde toplantı yapacak.

 Belediye bünyesinde kaç mahallesi varsa burada belediye başkanları milletle bir araya gelecek. O mahallenin en geniş salonunda belediye başkanı gelecek, yanında daire müdürleri ile beraber karşısında vatandaş tek tek söz almak isteyenler konuşacak. Vatandaş dertlerini söyleyecek, başkan dinleyecek.

Yapıp yapamayacağını anlatacak. Önemli projelerde belediye başkanı halkın kararı olmadan ‘ben yaptım oldu’ diyemeyecek. Herkesin görüşünü alacak. Plebisit yöntemi gibi uygulamalar yapılacak. Manifestoda bir bölüm bu olacak. Projeler konusunda halka çeşitli alternatifler sunulacak. 

Vatandaşlar da bu konuda tercihi yapacak. En çok belirlenen proje hayata geçirilecek.


Bu haber 07 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.