Son Dakika

"ARTIK BİRLİK ZAMANI"

Sağlık-Sen Yozgat Şubesi 5

Bu haber 544 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sağlık-Sen Yozgat Şubesi 5. Olağan Kongresi sonrası yapılan başkanlık seçimini 88 oyla başkan adayı Atakan Erciyas kazandı.

Sağlık-Sen Yozgat Şubesi 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Grand Ser Otel’de yapıldı. Sağlık-Sen’de uzun yıllar başkanlık görevini yürüten Faik Eroğlu’nun aday olmadığı seçimlere Yusuf Yiğitsoy ve Atakan Erciyas katıldı. 

Yapılan seçim sonucunda üyelerin 88’sinin oyunu alan Atakan Erciyas başkanlığa seçildi. Yusuf Yiğitsoy ise 72 oy aldı. 

Sağlık teşkilatında henüz yeni olmasına rağmen ilk girdiği seçimlerde büyük bir başarıya imza atan Atakan Erciyas, teşekkür konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. 

Erciyas, genel kurul sonuçlarını değerlendirirken, Sağlık-Sen’in sosyal ve hizmet çalışanlarının sahip olduğu bir sivil toplum örgütü olduğunu, sivil toplum örgütlerinin değişime, yeniliğe, uzlaşıya ve en çok da çok sesliliğe açık olması gerektiğinin altını çizdi. 

Erciyas, Yozgat Şubesi olarak yapılacak çok şeyin olduğunun bilinci içerisinde taşın altına sadece ellerini koymadıklarını, tüm bedenlerini koyarak, göreve talip olduklarını ifade etti. 

Erciyas, ‘’Yozgat Sağlık-Sen şubemiz için çok seslilik vaat ettik, arkasındayız. Bizim camiamızda sen-ben olmayacak, biz olarak çalışacağız, hizmet edeceğiz. Üyelerimizin ve sağlık teşkilatının her kademesinin sorunlarını taleplerini gündeme taşıyıp, çözümlenmesi noktasında üzerimize düşeni her zaman yapma gayreti içerisinde olacağız. Seçim sonuçlarının tüm camiamıza, Yozgat’ımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum’’ diye konuştu.


Bu haber 07 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.