Son Dakika

"KARİYER PLANLAMA VE KİŞİSEL GELİŞİM"

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu “Kariyer Planlama ve Kişisel Gelişim” semineri düzenledi

Bu haber 280 kez okundu.
Yazı Boyutu

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu “Kariyer Planlama ve Kişisel Gelişim” semineri düzenledi. 

Seminerin açılış konuşmasını yapan Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp, öğrencilerin öncelikli amaç ve hedeflerinin, bir an önce okulu bitirip herhangi bir meslek sahibi olmak, ya da bir işe girip çalışmak olmaması gerektiğini belirtti.

Öğrencilerin temel amaç ve hedeflerinin öncelikle kendilerine, ailelerine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa yararlı olması gerektiğini vurgulayan Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp,  Mevlana, Yunus Emre ve Mimar Sinan gibi şahsiyetlerin öldükten sonra hala anılıyor olmalarının sebebinin insanlığa fayda sağlamak çerçevesinde, hayatlarını daha dolu ve daha anlamlı yaşamalarından kaynaklandığını ifade etti.

Üniversite Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı Arş. Gör. Ahmet Çağlar Özdoğan, Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlama seminerinde, öncelikli olarak öğrencilerin kendilerini tanımalarının ve bu doğrultuda hedef ve amaç belirlemenin öneminden bahsetti.

Arş. Gör. Ahmet Çağlar Özdoğan, mezuniyetten itibaren değil, şu andan başlayarak kendilerini mesleğe ve yerleşecekleri işe hazırlamanın kişisel başarı ve mutluluk için gerekli olduğunu ve bu kapsamda öğrencilerin kendilerine kısa ve uzun vadede kariyer hedefleri koyup, bunları gerçekleştirebilmek için eylem planı yapmalarının gerekliliğini vurguladı.

Özdoğan, seminer kapsamında öğrencilere iş arama, CV hazırlama ve mülakat teknikleri hakkında bilgi verdi.


Bu haber 07 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.