Son Dakika

İMKANLAR SEFERBER EDİLECEK

Çankaya Kaymakamlığı’ndan Yozgat Valiliğine atanan Vali Çakır göreve başladı

Bu haber 453 kez okundu.
Yazı Boyutu

Çankaya Kaymakamlığı’ndan Yozgat Valiliğine atanan Vali Çakır göreve başladı. 

27 Ekim Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Çankaya Kaymakamlığı’ndan Yozgat Valiliğine atanan Vali Kadir Çakır’ı kurum müdürleri, valilik personeli, STK temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı. 

Karşılama sonrası makama geçen Vali Çakır göreve başlama yazısını imzalayarak Yozgat Valiliği görevine resmen başladı. 

Vali Çakır, tören mangasını selamladıktan sonra protokol üyeleriyle tek tek tokalaştı. Daha sonra açıklamalarda bulunan Vali Çakır, Yozgat’ta görev yapacağı için gurur duyduğunu belirtti. 

Vatandaşların en iyi şekilde hayatlarını devam ettirebilmek için bütün imkanların seferber edileceğinin altını çizen Vali Çakır, “27 Ekim 2018 tarihinde çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Yozgat Valiliğine atanmış bulunuyorum. Tabii bu önemli bir görevi, önemli bir yerde icra etmek bizim için büyük bir şereftir. Buradan devletimize, Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum öncelikle, bizi buraya layık gördüğü için. Bizim düsturumuz vatandaşımıza mesai mefhumu gözetmeksizin hizmette bulunmak, onların en iyi şekilde hayatlarını devam ettirebilmeleri için bütün imkanları seferber ederek bütün kurumlarımızla beraber çalışmaktır. Bu çalışmamızı yürütürken öncelikle mahalli idarelerimiz, kamu kurum kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve basınımızla işbirliği halinde yürüteceğiz bu çalışmalarımızı” ifadelerini kullandı. 

YOZGAT’I 

TANIYORUM 

Vali Çakır, Yozgat kültürünü ve insanını yakından tanıdığına dikkat çekti. 

Vali Çakır,“ Bu benim için büyük bir avantaj. İnşallah burada bulunduğumuz süre içerisinde hayırlı hizmetlere imza atarız. Yozgat’ın daha önceki emeklerini de boşa çıkarmamak lazım. Organize Sanayi Bölgesi var ikincisi de yapılmak üzere. Hızlı tren çalışmaları bitmek üzere hava alanı çalışması biraz ortada gördüğüm kadarıyla inşallah bunlar tamamlanır ve biter. Daha sonra da Yozgat’ımızın gerek ulaşımı gerek mal ve hizmet nakliyesi daha iyi olur. Esas olan sonuçta şehir için üretimdir. Gerek sanayi gerek hizmet üretimi olsun üretimi çok üst seviyelere çıkarmak lazım. Yine Yozgat eğitimin marka olduğu bir şehir. Tarihine baktığımızda çok sayıda insan yetiştirmiş, inşallah biz eğitim havuzunu biraz daha geliştiririz. Benim tek başına bir şey yapmam imkansız. Buradaki tüm sivil toplum kuruluşları, basınımız, iş adamımız, vatandaşlarımız kim olursa olsun Yozgat’ı seven her kim varsa onların birlikteliği ve faaliyetleriyle bir şeyler yapacağız” dedi. 

VALİ KADİR ÇAKIR KİMDİR? 

Kırşehir’in Mucur İlçesinin Kızıldağ Yeniyapan Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini puan türünde il birincisi olarak kazandı.  Mezun olduktan sonra kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı.  İngiltere’de 8 ay süreyle dil eğitimi için bulundu. İkizdere, İyidere ilçelerinde kaymakam vekilliği, Sarıveliler, Dodurga, Gürpınar, Türkeli ve Eldivan ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Baş-kanlığı görevlerinde bulundu. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok mesleki eğitim programına katıldı. 1 Aralık 2016 tarihli kararname ile Çankaya Kaymakamlığına, 27 Ekim 2018 tarihli kararname ile Yozgat Valisi olarak atandı. Vali Çakır evli olup bir çocuk babasıdır.  İngilizce bilmektedir.


Bu haber 06 Kasım 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.