Son Dakika

İmalat Sektörüne Ziyaret

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, iş ve istihdam alanlarına yönelik ziyaretlerini sıklaştırdı

Bu haber 286 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, iş ve istihdam alanlarına yönelik ziyaretlerini sıklaştırdı. 

İŞKUR’da görevli uzman personeller Yozgat’ta faaliyet gösteren imalat sektöründeki 400 işyerini ziyaret ederek ‘Bir Senden Bir Benden’ istihdam desteğini anlattı. 

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında yürürlüğe giren Bir Senden Bir Benden teşvikini Yozgat’ta faaliyet gösteren 1-3 çalışanı olan tüm imalat sektöründeki işyerlerine anlattıklarını söyledi. 

400 işyerine ziyarette bulunulduğunu ifade eden Yıldız, teşviklerle işverenlerin yanında olarak İŞKUR’un işgücü piyasasına yapmış olduğu pozitif katkıların devam ettiğini ifade etti. 

Bir Senden Bir Bende teşviki hakkında bilgi veren Yıldız, “bu teşvik kapsamında alınacak kişinin aylık asgari ücreti (bin 603 TL), sigorta primi ve vergisi dâhil (883 TL) olmak üzere bir ay işveren ödeyecek bir ay devlet tarafından ödenecektir. Bu uygulama ile hem küçük esnafımızın maliyetini düşürüp rekabet etme gücünü artırmayı hem de işsiz vatandaşlarımızın istihdamını artırmayı hedeflemekteyiz” dedi.


Bu haber 06 Kasım 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.