Son Dakika

EĞİTİM KONUŞULDU

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Değerlendirme toplantısında’ Boğazlıyan’ın eğitim sorunları da masaya yatırıldı

Bu haber 6231 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Değerlendirme toplantısında’ Boğazlıyan’ın eğitim sorunları da masaya yatırıldı. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 2018 -2019 eğitim yılı öncesinde gerçekleştirilen yatırımla derslik ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. 

Yazıcı, “Eğitimdeki hizmet, onarım ve yatırım noktasında büyük oranda çözümlenmiştir. Eğitim yılı öncesinde tüm okullarımızda genel bir tarama yapılıp, eksiklikleri giderilmiş, bundan sonra ortaya çıkacak eksiklikler ise imkanlar ölçüsünde giderilmeye devam edecektir” dedi. 

Yazıcı, öğrencilerin gelişim süreçlerinin izlenmesi, eksikliklerin belirlenmesi ,velilerle etkili bir iletişim, iyi bir rehberlik, iyi bir ölçme değerlendirme ve bunların neticesinde de öğrencilerimizin öğrenme stillerinin belirlenerek , derslerin bu değerlendirmelerin sonuçları göz önüne alınarak işlenmesini istedi. 

Toplantıda birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumlarının slayt eşliğinde anlatılması, okul öncesi, ilkokul. ortaöğretim okullaşma oranları, mevcut durum ve hedefler, mesleki ve teknik eğitim okullaşma oranları ve yapılan çalışmalar, İHL ve İHO okullaşma oranları ve yapılan çalışmalar, pansiyonların alt yapı ve tefrişatları, yemek hizmeti eğitim ortamları ile etüt çalışmaları, okul bahçeleri ve ortamlarının iyileştirilmesi, kariyer günleri düzenlenmesi, öğrenci koçluğu, okul risk analizlerinin tespiti ve yapılan çalışmalar, öğrenme stillerinin tespiti ve yapılan çalışmalar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, Destekleme - Yetiştirme Kursları ve akademik gelişimin izlenmesi, kazanım elde etme süreçleri, ölçme değerlendirme sistemi ve derslerin işlenmesinde materyal araç-gereç ve etkileşimli tahtaların kullanılması ,konuları görüşülerek kararlar alındı.


Bu haber 19 Ekim 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.