Son Dakika

YANLIŞLAR DÜZELTİLİYOR

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, geçmişin yanlışlarını düzeltmek, şehirleşmenin temelini oluşturmak içir radikal kararlar alarak uygulamaya koyduklarını söyledi

Bu haber 1317 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, geçmişin yanlışlarını düzeltmek, şehirleşmenin temelini oluşturmak içir radikal kararlar alarak uygulamaya koyduklarını söyledi. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, 100. Yıl Sanayi Sitesi’nde mobilya atölyesinde sanayi esnafıyla kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi. 

Sanayi esnafının yoğun ilgi gösterdiği programda, Başkan Arslan, ileriye dönük yapılacak çalışmalara ilişkin samimi açıklamalar yaptı. 

SAMİMİ ORTAM 

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün ve Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız’ın da hazır bulunduğu programda Başkan Kazım Arslan, Sanayi esnafıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sanayi esnaflarının davetlisi olarak kahvaltıya katılan Başkan Arslan, sanayi esnafı ile sohbet ederek, isteklerini dinledi. Esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileyen Başkan Arslan, belediye hizmetleri hakkında bilgiler aktardı. 

Yozgat’ın şehirleşme adına yakaladığı fırsatları kaçırdığının altını çizen Başkan Arslan, hedeflerinin 10 yıl sonra yeni yerleşim yerleriyle büyüyen bir Yozgat’ın temelini bugünden atmak olduğunu ifade etti. 

Yozgat’ta 40 yıl önce yapılanlarla kentin Bozulduğunu, kendilerinin yıkarak düzeltmeye çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Arslan, yaptıkları hizmetler nedeniyle eleştiri aldıklarını vurguladı. Her türlü eleştiriye açık olduklarına değinen Arslan, haksız eleştirinin kendilerini son derece üzdüğünü kaydetti.

YENİ YOZGAT 

KURULACAK 

Belediye Başkanı Arslan, Yozgat’ın coğrafi yapısı itibariyle artık açılım yapması gerektiğini ifade ederek, Divanlı, Sarıhacılı ve Azizlibağları bölgelerine yönelik yerleşim alanlarının açılacağını söyledi. 

Yozgat’ın açılarak büyüyeceğine değinen Arslan, bugün Sanayi sitesinin de şehir merkezi içerisinde kaldığını dile getirdi. 

Yozgat için herkesin fedakarlık yapması gerektiğine dikkat çeken Başkan Arslan, “Yaşanabilir bir Yozgat için çalışmalar yapıyoruz. Sosyal ve kültürel açıdan gelişim planlamalarımız yaptık. Bunun yeterli olmadığını biliyoruz. Toplumun her kesimine hizmet götürebilmenin gayreti içerisindeyiz. İmkanlar ölçüsünde planlamalarımızı yapıyoruz. Zaman zaman esnafımıza sıkıntılar oluşturduğumuzun da farkındayız. Birkaç yol sonra yapılanlar tamamlandığında, Yozgat’ta ciddi bir değişimin olduğunu herkes görecek” dedi.


Bu haber 12 Ekim 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.