Son Dakika

SORUNLAR GÜNDEMDE

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) sektörel sorunlara yönelik başlattığı çalışmalar kapsamında toplantılar devam ediyor

Bu haber 450 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) sektörel sorunlara yönelik başlattığı çalışmalar kapsamında toplantılar devam ediyor. 

TOPLANTI YAPILDI 

Mimarlar ve Mühendisler sektör toplantısında da kamu kurumlarının hizmet ve mal alımlarına ilişkin sorunlar gündeme getirildi. 

Mimar ve mühendisler, kamu alımlarında Yozgat müteşebbislerin tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.  Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan program kapsamında Mimarlar ve Mühendisler Sektör toplantısı yapıldı.  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, Yönetim kurulu üyeleri ile Mimarlar ve Mühendislerin katıldığı toplantı da sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunlar ve çözüm öneri ile Odanın yapabileceği konular görüşüldü. 

SEKTÖREL SORUNLAR 

BELİRLENİYOR 

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, “Bugün biz değil sizler konuşacaksınız. Sizlerin sektör içerisinde yaşadığı sıkıntıları ve Oda olarak yapmamız gerekenleri madde madde belirleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde de sektör toplantıları gerçekleştirdik. Bizim amacımız üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları ve beklentileri doğrultusunda faaliyetler gerçekleştirmek. Sizlerin ihtiyaçlarını bilirsek bizlerde o yönde hizmet etmek için elimizden geleni yaparız” ifadelerine yer verdi. 

ORTAK SIKINTI KAMU ALIMLARI 

Toplantıya katılım sağlayan sektör temsilcileri tek tek söz olarak güncel sorunlardan ve Oda yönetiminden beklentilerini ifade ettiler.  Ağırlıklı olarak kamu alımlarında Yozgat müteşebbisinin tercih edilmesi ve hizmet sektöründe olmaları sebebiyle devlet desteklerinin büyük çoğunluğundan faydalanamamaları yer aldı.  Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı bu günlerde, rekabetin fazla olması ve hizmet tarifelerinin bir standarda bağlı olmaması gibi konularda görüşüldü. Kanuni yükümlülüklerinin fazla olması ve emeklerinin karşılığı alamadıklarını, yerli müteahhitlerin desteklenmesi bunun içinde TOKİ gibi ilimize ekonomik katkısı olmayan kuruluşların önünde durulması hususunda bilgiler paylaştılar. Belirli periyotlarla toplantıların devam etmesini isteyen sektör temsilcisi Oda üyeleri başta Oda Başkanın Sinan Çelik olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

 DÜNKİ YOZGAT YOK

 ARTIK 

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, “Tek amacımız üyelerimize ve ilimize faydalı olmak. Dün ki Yozgat dünde kaldı. Önümüze bakıp birlik ve beraberlik için çalışıp başarılı olacağız. Başarılı olmak zorundayız. Gerek şahsım gerekse Oda yönetimim olarak elimizde geleni yapacağız” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.


Bu haber 11 Ekim 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.