Son Dakika

BOZDAĞ’DAN KADEM’ E ZİYARET

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yozgat İl Temsilciliğini ziyaret etti

Bu haber 399 kez okundu.
Yazı Boyutu

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yozgat İl Temsilciliğini ziyaret etti. 

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ KADEM Yozgat İl Temsilcisi Fadime Solmaz ve yürütme kurulu üyelerince karşılandı. 

KADEM İl Temsilcisi Solmaz, Yozgat’ ta kadını ve aileyi ilgilendiren konular üzerinde yapılan ve yıl içerisinde yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Yozgat merkez ve ilçelere yönelik ziyaretler yaptıklarını dile getiren Solmaz, kadınların teme sorunlarının çözümüne yönelik adımlar attıklarını ifade etti. 

Kadınların sosyal yaşamın içerisinde yer almaları konusunda çalışmalar yürüttüklerini aktaran Solmaz, Yozgat’ın en ücra köşesine kadar gitme gayretinde olduklarını kaydetti. KADEM Yozgat Temsilcisi Fadime Solmaz ve yönetim kurulu ile uzun süre sohbet eden TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, KADEM’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. 

KADEM’in Yozgat’ta başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını ifade eden Bozdağ, KADEM’in önemli işler yürüttüğünün altını çizdi. Bozdağ, KADEM’in kadın hakları, kadının hukuku, demokrasi ve hayatın her alanında yeni bir ses getirdiğini, yeni nesil bir kadın hareketini, yeni sivil toplum anlayışını Türkiye’ye kazandırdığını kaydetti. Bozdağ, bütün bilim ve siyaset alanlarında kadının sayısını artırmanın, kadının elini o bilim alanlarının her alanına ulaştırmanın son derece önemli olduğunu belirterek, “Kadını söz sahibi kılan adımlar atmak o kadar da kolay işler değil, biz bu adımları Cumhurbaşkanımızın liderliğinde attık ve yeni bir sayfa açtık” dedi. 

Bozdağ, KADEM’in toplumsal cinsiyet adaleti kavramı çerçevesinde çalışan bir dernek olarak kadın meselelerine özgün bir bakış açısı getirdiğine dikkat çekti. 

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın KADEM ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Celal Köse, Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ve İl Yönetim Kurulu üyeleri de yer aldı.


Bu haber 10 Ekim 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.