Son Dakika

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesi ile Akdağmadeni Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı

Bu haber 303 kez okundu.
Yazı Boyutu

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesi ile Akdağmadeni Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı. 

Akdağmadeni Belediyesi Personel Şirketinde çalışan 108 sendika üyesi işçiyi kapsayan, 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar (yol, yemek, çocuk yardımı, yakacak yardım, öğrenim yardımı, ikramiye vb.) hariç taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinden sonra işçilerin taban yevmiyelerine 20 TL zam yapıldı. 

İşçilerin en düşük taban yevmiyesi 73 TL’den 93 TL’ye, Ortalama yevmiye 106 TL’ye en yüksek yevmiye 111 TL yükseltildi. Toplu iş sözleşmesinin ilk altı ayı için işçilerin günlük ücretlerine yüzde 28 oranında zam yapıldı.

 İşçilere her yıl ödenecek 62 yevmiye tutarındaki ikramiye 12 aya bölünerek işçilerin aylık ücretleri ile birlikte ödenecek. İşçilerin maaşlarına her altı ayda yüzde 4 oranında zam yapılacak. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte işçilerin eline geçecek en düşük maaş tutarı 2 bin 550 TL ye yükseltildi. Akdağmadeni Belediye başkanı İrfan Coşgun, işçilerin emeklerinin karşılığını alacaklarını belirterek, “Gece gündüz demeden çalışan emekçilerimizin, elimizden geldiği kadar alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını vermeye çalışıyoruz. İmkânlarımız doğrultusunda elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan sonra daha çok çalışacağız. İmzalan toplu iş sözleşmesi tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Akdağmadeni belediye başkanı İrfan Coşgun’a yönetim şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmesi imza törenimize katılan, yönetim kurulu üyemiz Mehmet Demirbilek’e, işyeri sendika temsilcisiniz Olcay Şahin’e ve tüm çalışanlarımıza te- şekkür ederim” diye konuştu.


Bu haber 10 Ekim 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.