Son Dakika

ÇOK ÖZEL İLGİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi sonrası yardımcısı olarak görevlendirdiği hemşerimiz Fuat Oktay; Yozgat için düğmeye bastı

Bu haber 2132 kez okundu.
Yazı Boyutu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi sonrası yardımcısı olarak görevlendirdiği hemşerimiz Fuat Oktay; Yozgat için düğmeye bastı. 

Valilik, Belediye ve STK'larla Yozgat için dirsek temasında olan Oktay şimdide yerel basın temsilcileri ile bizzat Külliye'de bir araya geldi. Yozgat'ın temel sorun ve beklentilerini bu kezde gazetecilerden dinleyen Oktay, önemli mesajlar verdi.

Yozgat ulusal ve yerel basın kuruluş temsilcileri Külliye’ deCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bir araya geldi. Oldukça samimi bir ortamda geçen görüşmede basın mensuplarını dinleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, projeler üzerinde durulması gerektiğine dikkat çekti.

Basın mensuplarının sorularını alan ve beklentilerine dinleyen  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni dönemde Yozgat’ın gelişip kalkınması ve büyümesi noktasında izlenecek yol haritasını açıklayarak “zihniyet dönüşümü şart” dedi.

YOZGAT’IN HARİTASI ÇIKARILIYOR

Yozgat’ta ‘Sivil Toplum Buluşması’nda yatırım planlarına yönelik proje hazırlanmasını istediğini aktaran Oktay, Valilik ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde bir dizi çalışmaların yürütüldüğünü vurguladı. Proje çalışmasının kendisine sunulduğunu ve geniş çaplı bir inceleme yaptığına değinen Oktay, ilginç sonuçların ortaya çıktığına dikkat çekti. Hazırlanan projeler ışığında Yozgat’a bir çıkış yolu oluşturacaklarını ifade eden Oktay, sonuç alınana kadar devam edileceğini kaydetti.

Oktay, devletin fabrika yapma politikasından vazgeçtiğini hatırlatarak “Devletimiz artık istihdam sağlanması için, yerelde yatırımları artırmak için üst yapı ve alt yapıyı hazır hale getiriyor. Teşviklerle ilgili her türlü engeli ortadan kaldırıyor ve üzerine düşenleri yerine getirerek illerimizi yatırıma hazır hale getiriyor” dedi.

Oktay, Yozgatlı iş adamlarına büyük sorumluluk düştüğünün altını çizdi. Yozgat’ın kaynaklarının kullanılması gerektiğine değinen Oktay, sunulan raporda hammadde sorununun de yer almasının kendini şaşırttığını vurguladı.

ENGELLERİ HIZLI ŞEKİLDE AŞACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, konuşmasını şöyle sürdürdü: Yeni dönemde işler daha hızlı ilerleyecek. Türkiye'nin kalkınması çok daha hızlanıyor olacak. Türkiye önündeki engelleri çok daha hızlı şekilde aşmaya başlayacak. Ben inanıyorum her ile olduğu gibi Yozgat'a da mutlak şekilde yansıması olacaktır. Biz bunun detay çalışmalarını zamanla yapıyor olacağız. Yoğunlaşarak devam ediyor olacağız. Bundan sonraki işlerin Yozgat'ta da bütün Türkiye'de olduğu gibi nasıl daha hızlı yürütülebileceği ile alakalı ilimizi ilçeleriyle birlikte nasıl kalkındırıyor olacağımızla alakalı hep birlikte ekip olarak yolumuza devam ediyor olacağız."

ZİHNİYET DÖNÜŞÜMÜ ŞART

Yozgat’ın kendi içerisindeki sorunlarla uğraşmayı bırakması gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  “Hakeme rağmen maçı kazanmalıyız” diye konuştu.

Yozgat için ortaya koydukları zihniyet değişimine basının da destek vermesini isteyen Oktay, “Kendi içindeki sorunlarla uğraşan bir Yozgat değil, kendi içinde sorunlar üretmeye yatay bir Yozgat değil, kafasını kaldırıp ufka bakan, fırsatları kollayan, her türlü fırsatı da il sınırları içinde yatırıma dönüştüren, istihdam oluşturmaya çalışan bir Yozgat” diye konuştu. 

Yozgat’ın merkezi ve ilçesiyle tek yumruk olması gerektiğine dikkat çeken Oktay, “Beni bir kardeşiniz olarak sadece bu ekibin içerisinde bir üye olarak görün. Bugüne kadar devam eden tüm gayret ve çabaların içinde beni de sadece taze kan olarak kabul ederseniz, ben de elimden geleni sonuna kadar yapmaya gayret göstereceğim” şeklinde konuştu.

Öte yandan Yozgat Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ferhat Açıkgöz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a tablo hediye etti.


Bu haber 26 Eylül 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.