Son Dakika

sorunlara yerinde tespit

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesini ziyaret etti

Bu haber 3935 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Okul müdürü Nafi Yıldırım’dan bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, daha sonra sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti.

Okul idarecileri ve öğretmenlerle toplantı yapan Yazıcı, okullarda yürütülen çalışmalar hakkında öğretmenlerin görüş ve önerilerini aldı.

9. ve 12.sınıfları ziyaret ederek öğrencileri taşıma , yemek ve barınma hususlarında memnuniyetlerini sorup, onlara verimli ve etkili ders çalışma hususlarında bilgiler aktardı.

Okulun diğer birimlerini gezerek ,konferans salonunun tefrişatı ile okul kütüphanesinin zenginleştirilmesi hususunda çalışmalar yapılacağını dile getiren Yazıcı, öğretmenlerle bir araya gelerek, uygulanan proje çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Yazıcı, Öğrencilerin ve velilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda etkili bir rehberliğin yapılması, öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda mutlaka bir sosyal etkinliğe yönlendirilmesi ,derslerin öğrencilerin öğrenme stillerine uygun şekilde işlenmesi ,her kazanımın ölçülmesi ve değerlendirilmesi ,öğrenci koçluğu uygulamasının daha verimli bir şekilde devam ettirilmesi, değerler eğitimine daha fazla önem verilmesi, aslolanın öğrencilerin mutlu olması düşüncesinden hareketle onlara gerekli motivasyonun sağlanması, dezavantajlı öğrencilerin tespit edilerek gerekli çalışmaların yapılması, akademik başarının artırılması için her öğrencinin gelişim profilinin izlenmesi ve eksik konuların kurslarla telafi edilmesini istedi. Yazıcı, milli eğitim müdürlüğü tarafından uygulanan projelerin paylaşımını ve takibini yapmak, okul ortamlarının öğrenci güvenliği ve akademik başarı için uygunluğunu denetlemek, okullarda akademik başarıyı olumsuz etkileyecek bir ortam varsa bunu düzeltmek amacıyla ziyaretlerde bulunduklarını söyledi


Bu haber 26 Eylül 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.