Son Dakika

iŞKUR ziyaret turunda

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işgücü piyasası ile ilgili teşviklerin anlatılmasına yönelik işyeri ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor

Bu haber 1049 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işgücü piyasası ile ilgili teşviklerin anlatılmasına yönelik işyeri ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

Yozgat İŞKUR Müdürü Taner Yıldız, Organize Sanayi Bölgesi’nde SeSa Giyim, Özel Kazan, Yapı Merkezi firmalarını ziyaret ederek, kurum hizmetleri ve istihdam teşvikleri hakkında iş verenlere bilgi verdi.

Yıldız, “ Her sektörden işverenlerimize, ihtiyaç duyulan işgücü istihdamının sağlanmasına yönelik ziyaretlerimiz devam edecek. Teşvikler anlatılacak ve çalışma hayatını güçlendirme adına işverenin ve işçinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yıldız, istihdam teşviklerinin yanı sıra Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında açılan kurslar hakkında da bilgilendirmede bulundu. 

Yıldız, işverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla hem teorik hem de pratik eğitimin bir arada verildiği MEGİP kursları, tüm detayları ile işverenlere anlattı.


Bu haber 26 Eylül 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.