Son Dakika

SORUNLAR KONUŞULDU

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il genelinde okulların tamamına yakının yenilendiğini ve fiziki olarak en iyi noktaya geldiğini söyledi

Bu haber 4366 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il genelinde okulların tamamına yakının yenilendiğini ve fiziki olarak en iyi noktaya geldiğini söyledi. 

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Baş- kanlığı’nca düzenlenen istişare ve motivasyon toplantısında Yozgat eğitimi masaya yatırıldı. 

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya katılan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, okul müdürlerinin sorunlarını dinledi.

 Toplantı sonunda konuşan Başer, milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri ile birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyledi. 

“YOZGAT’A 50 MİLYON LİRALIK EĞİTİM YATIRIMI YAPILDI” 

Eğitimin aslında kalkınmanın, gelişmenin, teknolojinin ve erdemliliğin temeli olduğunu ifade eden Başer, “Vatanına milletine, devletine bayrağına, kutsallarına saygılı bir şehir olan Yozgat’ın evlatlarına devletin imkanlarını en iyi şekilde sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Sadece bu yıl Yozgat merkezde 50 milyon liralık eğitim yatırımı yapılmıştır” dedi. 

“YOZGAT’I EĞİTİMİN MERKEZ ÜSSÜ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” 

Yozgat merkez dahil bütün ilçelerinde okulların tamamına yakınını yenilediklerini vurgulayan Başer, “Bundan sonra bizim yapmamız gereken şey okullarımızda eğitim kalitesini artırmaktır. Bozok Üniversitesi’yle birlikte Yozgat’ı eğitimin yıldızı ve merkez üssü haline getirmemiz gerekiyor. Bu nedenle okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir diye konuştu. İl genelinde 6 fen lisesinin ve proje okulların bulunduğuna değinen Milletvekili Başer, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“İNANIRSAK BAŞARIRIZ” 

“Eğitim sonuçlarına baktığımızda Yozgat’ın başarısı çok düşük. Okul müdürlerimizin mezun olacak öğrencilerinin en iyi üniversitelere girdiğinin rüyasını görmesi gerekiyor. 

Okul müdürlerimiz başarıya odaklanacak ve öğretmenlerini, öğrencilerini ve velileri yönlendirecek. Biz, eğitim konusunda devlet imkanlarını Yozgat getirmek ve Yozgat eğitimini Türkiye ortalamasının üstüne taşımak istiyoruz. Bunu yapabilir miyiz? inanırsak yaparız. Bu başarıyı sağlayacak olan idealist okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimizdir.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’dan bir yüksek öğretim kurumuna yerleşen öğrenci bilgisini alan Başer, “İlimizde mezun olan 6 bin 43 öğrenciden 5 bin 223 öğrenci sınava girmiş bin 689 öğrenci bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmiş. Başarı oranı yüzde 37’dir. Bu rakam çok düşük başarı seviyemizi biran önce yükseltmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli ise Yozgat’a bir spor lisesinin kurulması gerektiğini bu konuda siyasilerden destek beklediklerini dile getirdi. 

Toplantıya Yozgat Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, okul müdürleri ve sendika temsilcileri katıldı.


Bu haber 24 Eylül 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.