Son Dakika

PANCAR ALIMLARI BAŞLADI

Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker Fabrikasının 12 nci Kampanya dönemini dün itibariyle başladı

Bu haber 2332 kez okundu.
Yazı Boyutu

Kayseri Şeker’e bağlı Boğazlıyan Şeker Fabrikasının 12 nci Kampanya dönemini dün itibariyle başladı.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve Kampanya dönemi açılışı Dualar ve tekbirler eşliğinde kesilen kurban sonrasında büyük bir coşku içerisinde yapıldı. Kampanyada fabrikaya ilk pancar getiren, Mustafa Özgül, Recep Bilir ve Nurullah Karaca isimli üç çiftçiye Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Bilgisayar hediye edildi. 

Açılışa; Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyelerinden Avni Hokkaömeroğlu, Harun Halıcı, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdür yardımcılarından Sırrı Doğanlı, Kazım Duygulu, Boğazlıyan Şeker Fabrikası Ziraat Koordinatörü Mustafa Gökhan Gürek, İşletme Koordinatörü Mustafa Şafak, Kayseri Şeker Fabrikası İşletme Koordinatörü Burak Karaaslan, çiftçiler ve çalışanlar hazır bulundular.

Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı açılış konuşmasında;” Üretimin değer kazandığı bu topraklarda Boğazlıyan Şeker ve Boğazlıyan Ticaret Borsası olarak üreticinin, ilçe tarımının ve Türkiye’nin aydın yarınları için birlikte çalışıyoruz. Çiftçilerimiz ülkemizin temel taşıdır. “Bölge çiftçilerimizin hakikaten alın terlerini ve emeklerini de ortaya koyarak ürettikleri, Boğazlıyan’ımızın potansiyel ürünlerinden pancar alım sezonu başlamıştır. İnşallah çiftçilerimizin beklentisi doğrultusunda iyi bir sezon geçirmelerini diliyorum. Çiftçilerimizin daha verimli ve daha bereketli bir üretim yapmaları için her türlü çalışmaları Kayseri Şeker ve Boğazlıyan Şeker ile birlikte takip ettiklerini ve çiftçinin her daima yanındayız. Bugün coşkunun, heyecanın, sevincin zirve yaptığı bir gündür. Bu gün ekmeğini, alın teriyle, elinin emeği ile kazananların, çiftçinin bir bayram günüdür. Bu kampanyamızın inşallah kazasız belasız tamamlanmasını diliyorum. 12. Kampanyamız hepimize hayırlı olsun” dedi.


Bu haber 18 Eylül 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.