Son Dakika

SAHTE PARAYA DİKKAT

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kurban pazarlarındaki satıcılara sahte paraya karşı uygulamalı olarak uyarıda bulundu

Bu haber 296 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kurban pazarlarındaki satıcılara sahte paraya karşı uygulamalı olarak uyarıda bulundu. 

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi besicileri ‘dolandırıcılık, hırsızlık ve sahte para’ konularında bilgilendirdi. 

Ekipler, kurban pazarlarındaki satıcılara telefon dolandırıcılığı ve sahte paraya karşı uygulamalı olarak uyarıda bulundu. 

Ekipler, suçun işlenmesinin önlenmesi, olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi, meydana gelebilecek kalpazanlık olaylarında suçluların ve suç delillerinin kaybolmadan ele geçirilmesi amacı ile ilimiz Mehmet Hulusi Efendi Mahallesinde kurulan pazarda, hayvan satıcılarına sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini, sahte para dolandırıcılığı olaylarına karşı hayvan sahiplerine ve vatandaşlara paraların üzerinde bulanan güvenlik özellikleri, sahte para ile orijinal para arasındaki farkların kurban satışı yapan ve kurbanlık almaya gelen vatandaşlarımıza uygulamalı anlatarak, bu tür vakalara karşı neler yapılması gerektiği, sahte parayı veren şahsın eşkal, kimlik ve araç bilgilerinin tespit edilmesi halinde en kısa sürede 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak bilgi verilmesi konusunda vatandaşların bilinçlenmesi sağlanarak farkındalık oluşturdu.

Dolandırıcılık olayları vatandaşların ve kurban satıcılarının bilgilendirilmesi amacıyla broşürler kurban satıcıları ve kurban almaya gelen vatandaşlarımıza dağıtıldı. 

Ekipler, Ayrıca kurban pazarında dolandırıcılık, yankesicilik, hırsızlık ile ilgili vatandaşların daha dikkatli ve duyarlı olunması konusunda uyarılarda bulundu.


Bu haber 16 Ağustos 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.